TDYUda “Yoshlar hayotida 5 muhim tashabbus” shiori ostida o‘tkazilayotgan Talabalar festivalining ikkinchi kuni qanday o‘tdi?
Talabalar festivalining ikkinchi kunida “Men chizgan surat” va “Talant shou” tanlovlari, “O‘z huquqingizni bilasizmi?” huquqiy viktorinasi tashkil etildi. Ushbu loyihalarda talabalar huquqiy bilimini sinovdan o‘tkazish bilan birga iqtidorini namoyish etdi.
“Talant shou” tanlovida nafaqat Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari, balki TDYU qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari ham ishtirok etdi.
Bugun festivalning uchinchi kuni bo‘lib o‘tadi. Kun tartibidan “Model United Nation” ijtimoiy-intellektual tanlovi, “Ularga hayot tuhfa qil!” donorlik xayriya aksiyasi, “Students smile” tanlovi, “Muvaffaqqiyatga erishish sirlari” (TSUL TALKS) loyihasi doirasida biznes sohasi vakillari bilan uchrashuv o‘rin olgan.

How was the second day of the Students Festival under the motto "Five important initiatives in the life of Youth"?
On the second day of the Students Festival contest, "My Drawing" and "Talent Show", legal quiz "Do you know your rights?" were organized. In these projects, students not only tested their knowledge but also demonstrated their talents.
Not only students of Tashkent State Law University but also students of academic lyceum under Tashkent State University of Law took part in the Talent Show.
Today is the third day of the festival. On the agenda - social and intellectual contests "Model United Nation", a charity donor event "Give them life! , contest "Students smile", as well as a meeting with business representatives within the project "TSUL TALKS".