1.     Bakkoni yozgi yuridik maktabi
Bakkoni universiteti xalqaro talabalarga intensiv bir haftalik yozgi maktab dasturini taklif etadi.  Dasturda bakalavriat, magistratura hamda bitiruvchilar ishtirok etishi mumkin.
Unda siz Bakkoni universiteti o‘qituvchilari darslarida ishtirok etish va o‘zingizni qiziqtirgan mavzular yuzasidan davra suhbatlarida ishtirok etish imkoniyatiga ega bo‘lasiz.
Bizning universitetimiz ELFA assotsiatsiyasi a’zosi bo‘lgani sababli siz ro‘yxatdan o‘tish to‘lovi bo‘yicha chegirmaga ega bo‘lasiz.
Dastur haqida batafsil ma'lumot:
https://www.unibocconi.eu/wps/wcm/connect/Bocconi/SitoPubblico_EN/Navigation+Tree/Home/programs/summer+school/Summer+School+in+Law+For+
University+Students/#:~:text=5-10%20July%202021&text=Bocconi%20Summer%20School%20in%20Law,topics%20with%20a%20multidisciplinary%20approach.
Latviyada 2021-yilgi yozgi maktablar
Sizda Latviya hukumati stipendiyalari tomonidan moliyalashtiriladigan yozgi maktablarda qatnashish uchun ariza berish uchun ajoyib imkoniyat mavjud.
2021-yilga mo‘ljallangan yozgi maktablar ro‘yxati bilan ushbu havola orqali tarnishing:  http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802&tls_id=54841
Ishtirok etish uchun talab qilinadigan hujjatlar:
- Yozgi maktabda qatnashish uchun ariza;
- Ma’lumotnoma;
- Motivatsion xat.
Dastur uchun hujjatlarni qabul qilishning oxirgi muddati: 2021-yil 1-aprel
Batafsil ma'lumot bilan quyidagi havola orqali tarnishing: https://viaa.gov.lv/eng/news/?text_id=41511
***
Xalqaro va qiyosiy huquqshunoslik markazi sizni xalqaro huquq bo‘yicha yozgi maktabda amaliyot o‘tashga taklif qiladi!
Xalqaro ommaviy huquq bo‘yicha yozgi maktab ushbu huquq sohasini o‘rganayotgan va shiu sohada faoliyat borayotganlar uchun mazkur maktab qo‘shimcha bilimlarni olish, yetakchi olimlar va amaliyotchilar bilan uchrashuvlar orqali mustaqil ishlar olib borishga imkoniyat yaratib beradi.

1. Bakconi Summer Law School
Bacconi University offers an intensive one-week summer school program for international students. The program is open to undergraduate, graduate and graduate students.
There, you will have the opportunity to attend Bakconi University faculty classes and roundtable discussions on topics of interest to you.
As our university is a member of the ELFA Association, you will receive a discount on the registration fee.
More information about the program:
https://www.unibocconi.eu/wps/wcm/connect/Bocconi/SitoPubblico_EN/Navigation+Tree/Home/programs/summer+school/Summer+School+in+Law+For+University+Students/Info+and+Applying/⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠
https://www.unibocconi.eu/wps/wcm/connect/Bocconi/SitoPubblico_EN/Navigation+Tree/Home/programs/summer+school/Summer+School+in+Law+For+University+Students/#:~:text=5-10%20July%202021&text=Bocconi%20Summer%20School%20in%20Law,topics%20with%20a%20multidisciplinary%20approach
***
You have a great opportunity to apply to participate in summer schools funded by Latvian government scholarships.
For a list of summer schools for 2021, visit: http://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802
Documents required for participation:
- Application for participation in summer school;
- Reference;
- Motivational letter.
Deadline for submission of documents for the program: April 1, 2021
For more information, please visit: https://viaa.gov.lv/eng/news/?text_id=41511
The Center for International and Comparative Law invites you to an internship at the Summer School of International Law!
The Summer School of International Public Law provides an opportunity for those studying and working in the field of law to gain additional knowledge and engage in independent work through meetings with leading scholars and practitioners.