АQSh elchixonasi bilan hamkorlik:
2020-yil 7-fevral — АQSh elchixonasi ko‘ngillisi Shennon Roax tomonidan “Ingliz tilida hikoya yozish ko‘nikmalarini shakllantirish” mavzusidagi mahorat darsi o‘tkazildi.
KOICA:
KOICА ko‘ngillilari Kim Nanga tomonidan 2019/2020-o‘quv yilining 2-semestri mobaynida Shaxsiy rivojlanish moduli bo‘yicha va Chon Byon Uk tomonidan 2020/2021-o‘quv yilining 1 semestri mobaynida “Huquqiy axborot texnologiyalari” bo‘yicha dars mashg‘ulotlarini o‘tkazishga kirishildi.
“Regional dialog” xalqaro nodavlat tashkilotining O‘zbekistondagi filiali:
2020-yil 28-fevral — Sloveniya “Regional dialog” XNTning O‘zbekistondagi filiali direktori bilan uchrashuv o‘tkazildi.
2020-yil 14-sentyabrdan Sloveniya “Regional dialog” XNTning O‘zbekistondagi filiali tomonidan TDYUda “Tiklovchi odil sudlov” dars mashg‘ulotlarini o‘tkazish uchun Jeyms Iglin (АQSh) va “Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens nazorat” dars mashg‘ulotlarini o‘tkazish uchun Klemenchich Goran (Sloveniya) jalb qilindi va moliyalashtirildi. Dars mashg‘ulotlari 2021-yil 6-yanvargacha o‘tkazildi.
GIZ dasturi bo‘yicha:
TDYU “Biznes huquqi” va “Fuqarolik huquqi” kafedralari professorlari tomonidan 17-29-fevral kunlari Germaniyaning Vismar sharqiy universitetida “Yuridik uslubiyot va taʼlim” mavzusida qishki maktab va konferensiyada hamda “Davlat huquqi va boshqaruvi” kafedrasi dotsenti L.Xvan 28-29-fevral kuni “Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo davlatlari huquq” mavzusidagi konferensiyada ishtirok etdilar.
2020-yil 11-fevral — Germaniyaning isteʼfodagi sudyasi Xaynrix Shnitger tomonidan “Fuqarolik huquqi” moduli bo‘yicha talabalarga maʼruza o‘tkazildi.
Ushbu dastur boyicha “Основной курс публичного права: конституционное (государственное) и админимтративное право” va “Теория права и юридическая методологи” kitoblari 500 dona nusxadan chop etildi.
2020-yil 16-sentabr, 30 sentabr, 14-oktabr, 28-oktabr, 11-noyabr, 25-noyabr va 23-dekabr kunlari
Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni targib qilish” dasturi doirasida “Maʼmuriy daʼvoni qabul qilishning umumiy
shartlari” mavzusidagi qator seminarlar tashkil etilibTDYU talaba hamda oqituvchilari ishtiroki taʼminlandi.
2020-yil 18-noyabr, 2-dekabr, 9-dekabr va 15-
dekabr kunlari yuqoridagi dastur doirasida “Mediatsiyaning boqsha kasblar bilan ozaro aloqasi” mavzusidagi qator
seminarlar tashkil etilibTDYU talaba hamda oqituvchilari ishtiroki taʼminlandi2020-yil 10-dekabr — “Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni targib qilish” dasturi doirasida GIZ tomonidan universitet mulkiga jihozlar va ish
yuritish materiallari (2 ta kompyuter, 1 ta noutbuk, 1 ta kompter sichqonchasi, 2 ta printer, 2 ta kartridjbepul taqdim etildi.
USAID va Tetra Tech tashkilotlari bilan hamkorlik:
2020-yil 17-fevraldan 6-martga qadar АQSh Vashington universiteti menejeri Patrisiya Makloxlin tomonidan TDYU vakillariga yuridik ingliz tili bo‘yicha dars mashg‘ulotlari olib borildi.
2020-yilning oktabr oyidan Gamburg universiteti (Germaniya) professori Gerd Drosse - “Xalqaro tashkilotlar huquqi” moduli bo‘yicha, Riga huquq maktabi (Latviya) professori Ligita Gyotler – “Huquqiy tadqiqotlar” moduli bo‘yicha va Gastingsdagi Kaliforniya universiteti (АQSh) professori Jessika Vapner – “Qonun ijodkorligi” kursi doirasida dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda.
BMT va UNODC:
27-fevral — BMT Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissari boshqarmasining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy vakili ishtirokida “Inson huquqlari sohasidagi taʼlim va inson huquqlarini o‘qitishning mintaqaviy markazini tashkil etish” mavzusidagi yig‘ilish o‘tkazildi.
29-fevral — UNODC Odam savdosiga qarshi kurashish masalalari bo‘yicha xalqaro ekspert Yelena Nyanenkova bilan o‘zaro hamkorlik masalalari muhokama etildi.

International research projects and grants
Cooperation with the embassies of foreign countries, the British Council, GIZ, Goethe Institute, DAAD, KOICA, JICA, TICA, MTCP, ITEC and other organizations and programs:
Cooperation with the US Embassy:
February 7, 2020 - Shannon Roach, US Embassy Volunteer, delivered a master class on Developing English Story Writing Skills.
KOICA:
KOICA volunteers will teach Kim Nang on the Personal Development Module in the 2nd semester of the 2019/2020 academic year, and Jung Byung Wook will teach the Legal Information Technology course during the 1st semester of the 2020/2021 academic year. conduct trainings.
Uzbek branch of the international public organization "Regional Dialogue":
February 28, 2020 - A meeting was held with the director of the Uzbek branch of the Slovenian public organization Regional Dialogue.
From September 14, 2020, the Uzbek branch of the Slovenian NGO "Regional Dialogue" will conduct a training on the topic "Restorative justice" at the Tashkent State University. James Eaglin (USA) and Anti-Corruption and Compliance Control. Slovenia) took part in the project and financed it. Classes will run until January 6, 2021.
For the GIZ program:
On February 17-29, at the Eastern University of Wismar, Germany, professors of the departments "Business Law" and "Civil Law" of Tashkent State University held a winter school and conference on the topic "Methodology of Law and Education". Eastern Europe and Central Asia Law ”in February.
11 February 2020 - Retired German judge Heinrich Schnitger lectured students on the civil law module.
Within the framework of this program, the books "Fundamentals of Public Law: Constitutional (State) and Administrative Law" and "Theory of Law and Methodology of Law" with a circulation of 500 copies were published.
September 16, September 30, October 14, October 28, October 11, November 25 and December 23, 2020 within the framework of the program "Assistance to the rule of law in Central Asia" "General conditions for receiving administrative claims." A number of seminars on the topic were organized with the participation of students and teachers of the Tashkent State University.
On November 18, December 2, December 9 and December 15, 2020, the above program organized a series of seminars on the topic "Interaction of mediation with other professions" with the participation of students and teachers of Tashkent State University. December 10, 2020 - GIZ provided the university with equipment and office supplies (2 computers, 1 laptop, 1 computer mouse, 2 printers, 2 cartridges) as part of the program “Promoting the Rule of Law in Central Asia”. charge.
Collaboration with USAID and Tetra Tech:
From February 17 to March 6, 2020, Patricia McLaughlin, Manager of the University of Washington, USA, conducted a legal English course for TSU representatives.
Since October 2020, Professor of the University of Hamburg Gerd Dross (Germany) - module "Law of International Organizations", Professor of the Riga School of Law (Latvia) Ligita Getler - module "Jurisprudence" and Professor at the University of California (Hastings) Jessica Vapner studies law.
UN and UNODC:
February 27 - A meeting of the Office of the United Nations High Commissioner for Human Rights in Central Asia was held on the topic “Creation of a Regional Center for Human Rights Education and Training”.
February 29 - UNODC discusses cooperation with Elena Nyanenkova, international expert on combating human trafficking.
March 4 - UNODC expert Kuhn Markwing holds a round table on the topic “Lawyer in the criminal process: new approaches”.