АQSh elchixonasi bilan hamkorlik:
2020-yil 7-fevral — АQSh elchixonasi ko‘ngillisi Shennon Roax tomonidan “Ingliz tilida hikoya yozish ko‘nikmalarini shakllantirish” mavzusidagi mahorat darsi o‘tkazildi.
KOICA:
KOICА ko‘ngillilari Kim Nanga tomonidan 2019/2020-o‘quv yilining 2-semestri mobaynida Shaxsiy rivojlanish moduli bo‘yicha va Chon Byon Uk tomonidan 2020/2021-o‘quv yilining 1 semestri mobaynida “Huquqiy axborot texnologiyalari” bo‘yicha dars mashg‘ulotlarini o‘tkazishga kirishildi.
“Regional dialog” xalqaro nodavlat tashkilotining O‘zbekistondagi filiali:
2020-yil 28-fevral — Sloveniya “Regional dialog” XNTning O‘zbekistondagi filiali direktori bilan uchrashuv o‘tkazildi.
2020-yil 14-sentyabrdan Sloveniya “Regional dialog” XNTning O‘zbekistondagi filiali tomonidan TDYUda “Tiklovchi odil sudlov” dars mashg‘ulotlarini o‘tkazish uchun Jeyms Iglin (АQSh) va “Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens nazorat” dars mashg‘ulotlarini o‘tkazish uchun Klemenchich Goran (Sloveniya) jalb qilindi va moliyalashtirildi. Dars mashg‘ulotlari 2021-yil 6-yanvargacha o‘tkazildi.
GIZ dasturi bo‘yicha:
TDYU “Biznes huquqi” va “Fuqarolik huquqi” kafedralari professorlari tomonidan 17-29-fevral kunlari Germaniyaning Vismar sharqiy universitetida “Yuridik uslubiyot va taʼlim” mavzusida qishki maktab va konferensiyada hamda “Davlat huquqi va boshqaruvi” kafedrasi dotsenti L.Xvan 28-29-fevral kuni “Sharqiy Yevropa va Markaziy Osiyo davlatlari huquq” mavzusidagi konferensiyada ishtirok etdilar.
2020-yil 11-fevral — Germaniyaning isteʼfodagi sudyasi Xaynrix Shnitger tomonidan “Fuqarolik huquqi” moduli bo‘yicha talabalarga maʼruza o‘tkazildi.
Ushbu dastur boyicha “Основной курс публичного права: конституционное (государственное) и админимтративное право” va “Теория права и юридическая методологи” kitoblari 500 dona nusxadan chop etildi.
2020-yil 16-sentabr, 30 sentabr, 14-oktabr, 28-oktabr, 11-noyabr, 25-noyabr va 23-dekabr kunlari
Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni targib qilish” dasturi doirasida “Maʼmuriy daʼvoni qabul qilishning umumiy
shartlari” mavzusidagi qator seminarlar tashkil etilibTDYU talaba hamda oqituvchilari ishtiroki taʼminlandi.
2020-yil 18-noyabr, 2-dekabr, 9-dekabr va 15-
dekabr kunlari yuqoridagi dastur doirasida “Mediatsiyaning boqsha kasblar bilan ozaro aloqasi” mavzusidagi qator
seminarlar tashkil etilibTDYU talaba hamda oqituvchilari ishtiroki taʼminlandi2020-yil 10-dekabr — “Markaziy Osiyoda huquqiy davlatchilikni targib qilish” dasturi doirasida GIZ tomonidan universitet mulkiga jihozlar va ish
yuritish materiallari (2 ta kompyuter, 1 ta noutbuk, 1 ta kompter sichqonchasi, 2 ta printer, 2 ta kartridjbepul taqdim etildi.
USAID va Tetra Tech tashkilotlari bilan hamkorlik:
2020-yil 17-fevraldan 6-martga qadar АQSh Vashington universiteti menejeri Patrisiya Makloxlin tomonidan TDYU vakillariga yuridik ingliz tili bo‘yicha dars mashg‘ulotlari olib borildi.
2020-yilning oktabr oyidan Gamburg universiteti (Germaniya) professori Gerd Drosse - “Xalqaro tashkilotlar huquqi” moduli bo‘yicha, Riga huquq maktabi (Latviya) professori Ligita Gyotler – “Huquqiy tadqiqotlar” moduli bo‘yicha va Gastingsdagi Kaliforniya universiteti (АQSh) professori Jessika Vapner – “Qonun ijodkorligi” kursi doirasida dars mashg‘ulotlarini olib bormoqda.
BMT va UNODC:
27-fevral — BMT Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissari boshqarmasining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy vakili ishtirokida “Inson huquqlari sohasidagi taʼlim va inson huquqlarini o‘qitishning mintaqaviy markazini tashkil etish” mavzusidagi yig‘ilish o‘tkazildi.
29-fevral — UNODC Odam savdosiga qarshi kurashish masalalari bo‘yicha xalqaro ekspert Yelena Nyanenkova bilan o‘zaro hamkorlik masalalari muhokama etildi.

Международные исследовательские проекты и гранты
Сотрудничество с посольствами зарубежных стран, Британским Советом, GIZGoethe InstituteDAADKOICAJICATICAMTCPITEC и другими организациями и программами:
Сотрудничество с посольством США:
7 февраля 2020 года – волонтер посольства США Шеннон Роуч провела мастер-класс «Развитие навыков написания историй на английском языке».
KOICA:
Волонтеры KOICA Ким Нанга и Чон Бён Ук провели тренинги для студентов ТГЮУ.  Ким Нанга во II семестре 2019/2020 учебного года проведены тренинги по личностному развитию, а Чон Бён Ук проведен курс «Юридические информационные технологии» в течение I семестра 2020/2021 учебного года.
Узбекское отделение международной общественной организации «Региональный диалог»:
28 февраля 2020 года состоялась встреча с директором узбекского филиала словенской общественной организации «Региональный диалог».
С 14 сентября 2020 года узбекское отделение словенской НПО «Региональный диалог» проведен тренинг по теме «Восстановительное правосудие».
По программе GIZ:
17-19 февраля профессора кафедр бизнес права и гражданского права ТГЮУ приняли участие в зимней школе и конференции в Восточном институте в Висмаре на тему «Юридическая методика и образование», также доцент кафедры гражданского права Леонид Хван 28-29 февраля принял участие в конференции на тему «Права стран Восточной Европы и Центральной Азии».
11 февраля 2020 года немецкий судья в отставке Генрих Шнитгер прочитал студентам лекцию по модулю «Гражданское право».
В рамках этой программы изданы книги «Основы публичного права: конституционное (государственное) и административное право» и «Теория права и методология права» тиражом 500 экземпляров.
16 сентября, 30 сентября, 14 октября, 28 октября, 11 октября, 25 ноября и 23 декабря 2020 года в рамках программы «Содействие верховенству закона в Центральной Азии» проведен ряд семинаров на тему «Общие условия приема административных исков» с участием преподавателей и студентов ТГЮУ.
18 ноября, 2 декабря, 9 декабря и 15 декабря 2020 года в рамках программы организована серия семинаров на тему «Взаимодействие медиации с другими профессиями» с участием студентов и преподавателей Ташкентского государственного юридического университета.
10 декабря 2020 года в рамках программы «Содействие верховенству закона в Центральной Азии» GIZ бесплатно предоставлена университету оборудование и канцелярские принадлежности (2 компьютера, 1 ноутбук, 1 компьютерная мышь, 2 принтера, 2 картриджа).
Сотрудничество с USAID и Tetra Tech:
С 17 февраля по 6 марта 2020 года, менеджер Вашингтонского университета Патриция Маклафлин провела курс юридического английского языка для представителей ТГЮУ.
С октября 2020 года занятия проводят профессор Гамбургского университета Герд Дросс (Германия) – по модулю «Право международных организаций», профессор Рижской школы права (Латвия) Лигита Гетлер – по модулю «Правоведение» и профессор Калифорнийского университета (Гастингс) Джессика Вапнер – курс «Законотворчество».
ООН и УНП ООН:
27 февраля состоялось заседание Управления Верховного комиссара ООН по правам человека в Центральной Азии на тему «Создание Регионального центра образования и обучения в области прав человека».
29 февраля УНП ООН обсудило вопросы сотрудничества с международным экспертом по противодействию торговле людьми Еленой Няненковой.
4 марта эксперт УНП ООН Кун Маркверинг провел круглый стол на тему «Адвокат в уголовном процессе: новые подходы».