Toshkent davlat yuridik universiteti aholi, ayniqsa, yoshlarni universitetda tashkil etilgan klub va to‘garalar ga a’zo bo‘lishga, mahorat darslari va festivallarda ishtirok etishga chorlaydi.
Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan aholi, ayniqsa, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning iqtidorini namoyish etishi uchun imkon yaratish, yigit-qizlarning intellektual salohiyatini oshirish maqsadida 50 dan ortiq klub va to‘garaklar tashkil etilgan.
Ushbu klub va to‘garaklar faoliyati bilan quyidagi linklar orqali tanishishingiz mumkin…
Talabalar ushbu klub va to‘garaklarga onlayn va oflayn tarzda a’zo bo‘lishi mumkin.
Sport to‘garaklari
Toshkent davlat yuridik universitetida aholi, ayniqsa, yoshlarning turli sport turlari bilan shug‘ullanishiga imkoniyat va sharoit yaratish maqsadida 10 ga yaqin sport to‘garaklari faoliayt olib bormoqda. Ushbu to‘garaklar a’zo bo’lishni istaganlar quyidagi link orqali ularning o‘tkaziladigan kunlari va vaqtlari haqida ma’lumot olishi hamda onlayn tarzda to‘garaklarga a’zo bo‘lishi mumkin:
Sport to‘garaklarining mashg‘ulotlar jadvali bilan tanishish…
Talabalar teatr studiyasi
Toshkent davlat yuridik universiteti tashrif buyurganlar nafaqat universitetning teatr studiyasi tomonidan sahnalashtirilgan spektakllarni tomosha qilishi, balki ularda o‘zlari ham ishtirok etishi mumkin. Buning uchun TDYU “Talabalar teatr studiyasi”ga a’zo bo‘lish kifoya.
Talabalar festivallari
Toshkent davlat yuridik universitetida bir o‘quv yili davomida kamida ikki marta “Talabalar festivali” o‘tkaziladi. Ushbu festivallarda aholi, ayniqsa, yoshlar turli tanlov, viktorina, sport musobaqalarida ishtirok etishi mumkin. Universitetda o‘tkazilgan “Talabalar festivali” jarayonlari bilan quyidagi link orqali tanishishingiz mumkin:

Tashkent State University of Law invites the public, especially young people, to become members of clubs and circles organized at the university and to participate in master classes and festivals.
To organize meaningful leisure time for young people, create opportunities for them to demonstrate their talents, and raise the intellectual potential of young men and women, Tashkent State University of Law has established more than 50 clubs and circles.
Information on the activities of these clubs may be found at the following links…
Students can become members of clubs and hobby groups in two ways: online and offline.
Sports Clubs
There are about 10 sports clubs at Tashkent State University of Law to create opportunities and conditions for the population, especially young people, to participate in various sports. Those who wish to join these clubs can obtain information about the dates and times of classes, and become part of the teams:
To find out the schedule of classes at sports clubs...
Student Theatre Studio
Visitors to Tashkent State University of Law can not only watch plays staged by the university's drama studio, but also take part in them themselves. To do so you only need to become a participant in the TSUL Student Theatre Studio.
Student Festivals
Tashkent State University of Law holds student festivals at least twice a year. At these festivals, young men and women can participate in various contests, quizzes, and sports competitions. You can familiarize yourself with the processes of the Student Festival held at the university by clicking on the following links: