Toshkent davlat yuridik universiteti aholi, ayniqsa, yoshlarni universitetda tashkil etilgan klub va to‘garalar ga a’zo bo‘lishga, mahorat darslari va festivallarda ishtirok etishga chorlaydi.
Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan aholi, ayniqsa, yoshlarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, ularning iqtidorini namoyish etishi uchun imkon yaratish, yigit-qizlarning intellektual salohiyatini oshirish maqsadida 50 dan ortiq klub va to‘garaklar tashkil etilgan.
Ushbu klub va to‘garaklar faoliyati bilan quyidagi linklar orqali tanishishingiz mumkin…
Talabalar ushbu klub va to‘garaklarga onlayn va oflayn tarzda a’zo bo‘lishi mumkin.
Sport to‘garaklari
Toshkent davlat yuridik universitetida aholi, ayniqsa, yoshlarning turli sport turlari bilan shug‘ullanishiga imkoniyat va sharoit yaratish maqsadida 10 ga yaqin sport to‘garaklari faoliayt olib bormoqda. Ushbu to‘garaklar a’zo bo’lishni istaganlar quyidagi link orqali ularning o‘tkaziladigan kunlari va vaqtlari haqida ma’lumot olishi hamda onlayn tarzda to‘garaklarga a’zo bo‘lishi mumkin:
Sport to‘garaklarining mashg‘ulotlar jadvali bilan tanishish…
Talabalar teatr studiyasi
Toshkent davlat yuridik universiteti tashrif buyurganlar nafaqat universitetning teatr studiyasi tomonidan sahnalashtirilgan spektakllarni tomosha qilishi, balki ularda o‘zlari ham ishtirok etishi mumkin. Buning uchun TDYU “Talabalar teatr studiyasi”ga a’zo bo‘lish kifoya.
Talabalar festivallari
Toshkent davlat yuridik universitetida bir o‘quv yili davomida kamida ikki marta “Talabalar festivali” o‘tkaziladi. Ushbu festivallarda aholi, ayniqsa, yoshlar turli tanlov, viktorina, sport musobaqalarida ishtirok etishi mumkin. Universitetda o‘tkazilgan “Talabalar festivali” jarayonlari bilan quyidagi link orqali tanishishingiz mumkin:

Ташкентский государственный юридический университет приглашает население, особенно молодежь стать членами клубов и кружков, организованных в университете, участвовать в мастер-классах и фестивалях.
В целях организации содержательного досуга молодежи, создания возможности для демонстрации таланта, повышения интеллектуального потенциала юношей и девушек Ташкентским государственным юридическим университетом создано более 50 клубов и кружков.
Ознакомиться с деятельностью этих клубов и кружков можно по следующим ссылкам…
Студенты могут стать членами клубов и кружков двумя способами: онлайн и офлайн.
Спортивные клубы
В Ташкентском государственном юридическом университете действует около 10 спортивных клубов с целью создания возможности и условий для населения, особенно молодежи, заниматься различными видами спорта. Те, кто хочет вступить в эти клубы, могут получить информацию о датах и ​​временипроведения занятий, а также стать частью команд:
Ознакомиться с графиком занятий в спортивных клубах…
Студенческая театральная студия
Посетители Ташкентского государственного юридического университета могут не только посмотреть спектакли, поставленные театральной студией вуза, но и сами поучаствовать в них. Для этого достаточно стать участником Студенческой театральной студии ТГЮУ.
Студенческий фестиваль в Ташкентском государственном юридическом университете проводится не менее двух раз в течение одного учебного года. На этих праздниках юноши и девушки могут участвовать в различных конкурсах, викторинах, спортивных соревнованиях. Ознакомиться с процессами Студенческого фестиваля, проводимого в университете, можно по следующим ссылкам: