Xorijiy hamkor tashkilotlar
Toshkent davlat yuridik universiteti va Konrad Adenauer nomli Fondning O‘zbekiston Respublikasidagi vakolatxonasi  o‘rtasidagi o‘zaro kelishuv va hamkorlik  to‘g‘risidagi Memorandum 03.11.2014
Muddati: 5 yil
2.       Hamkor nomi: "Regional dialogue" xalqaro nodavlat tashkilotining O‘zbekiston Respublikasidagi filiali
Davlat: Sloveniya
Toshkent davlat yuridik universiteti va  "Regional dialog" xalqaro nodavlat tashkilotining O‘zbekiston Respublikasidagi filiali o‘rtasidagi hamkorlik to‘g‘risidagi Memorandum 12.12.2014
3.       Hamkor nomi: ;
Davlat: Rossiya
Moliyaviy monitoring bo‘yicha xalqaro o‘quv-metodik markaz hamda TDIU, TMI, SA, TATU, TDYuU o‘rtasida Kelishuv 23.11.2017
4.       Hamkor nomi: Jahon intellektual mulk tashkiloti (WIPO)
Davlat: Shveytsariya
Butunjahon intellektual mulk tashkiloti va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasidagi kelishuv 30.05.2019
5.       Hamkor nomi: Xalqaro xususiy huquq bo‘yicha Gaaga konferensiyasi;
Davlat: Niderland qirolligi
Xalqaro xususiy huquq bo‘yicha Gaaga konferensiyasi va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasidagi xalqaro hamkorlik shartnomasi 04.03.2020
6.       Hamkor nomi: Yuridik klinikalarni rivojlantirish markazi;
Davlat: Rossiya Federatsiyasi
Toshkent davlat yuridik universiteti va Yuridik klinikalarni rivojlantirish markazi avtonom notijorat tashkilot o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida 25.05.2020
Muddati: Nomuayyan
7.       Hamkor nomi: Grotius Chambers xalqaro yuridik va konsalting kompaniyasi;
Toshkent davlat yuridik universiteti va Grotius Chambers xalqaro huquq va konsalting firmasi o‘rtasida anglashuv memorandumi
8. Hamkor tashkilot nomi: UNIDROIT (Xususiy huquqni unifikatsiyalash instituti)
Mamlakat: Italiya
Toshkent davlat yuridik universiteti va UNIDROIT (Xususiy huquqni unifikatsiyalash instituti) o'rtasida o'zaro tushunish va hamkorlik memorandumi 2021 yil 25 avgust

Memorandum of Understanding and Cooperation between Tashkent State University of Law and the Konrad Adenauer Foundation Representative Office in the Republic of Uzbekistan 03 November 2014
Duration: 5 years
2.      Partner name: Branch of the international non-governmental organization "Regional Dialogue" in the Republic of Uzbekistan
Country: Slovenia
Memorandum of Cooperation between Tashkent State University of Law and the branch of the international non-governmental organization "Regional Dialogue" in the Republic of Uzbekistan 12 December 2014
3.       Partner name: International training and methodology center for financial monitoring
Country: Russian Federation
Agreement between the International training and methodology center for financial monitoring and Tashkent State University of Law 23 November 2017
4.      Partner name: World Intellectual Property Organization (WIPO)
Country: Switzerland
Agreement between Tashkent State University of Law and World Intellectual Property Organization (WIPO) 30 May 2019
5.       Partner name: The Hague Conference on Private International Law
Country: Kingdom of the Netherlands
Agreement on international cooperation between Tashkent State University of Law and the Hague Conference on Private International Law 04 March 2020
6.      Partner name: Center of Development of Legal Clinics
Agreement on cooperation between Tashkent State University of Law and Center of Development of Legal Clinics 25 May 2020
Duration: unlimited period
7.      Partner name: International law and consulting company Grotius Chambers
Memorandum of Understanding between Tashkent State University of Law and International law and consulting company Grotius Chambers
8. Name of partner organization: UNIDROIT (International Institute for the Unification of Private Law)
Country: Italy
Memorandum of Understanding and Cooperation between Tashkent State University of Law and UNIDROIT (International Institute for the Unification of Private Law) August 25, 2021