Xorijiy hamkor tashkilotlar
Toshkent davlat yuridik universiteti va Konrad Adenauer nomli Fondning O‘zbekiston Respublikasidagi vakolatxonasi  o‘rtasidagi o‘zaro kelishuv va hamkorlik  to‘g‘risidagi Memorandum 03.11.2014
Muddati: 5 yil
2.       Hamkor nomi: "Regional dialogue" xalqaro nodavlat tashkilotining O‘zbekiston Respublikasidagi filiali
Davlat: Sloveniya
Toshkent davlat yuridik universiteti va  "Regional dialog" xalqaro nodavlat tashkilotining O‘zbekiston Respublikasidagi filiali o‘rtasidagi hamkorlik to‘g‘risidagi Memorandum 12.12.2014
3.       Hamkor nomi: ;
Davlat: Rossiya
Moliyaviy monitoring bo‘yicha xalqaro o‘quv-metodik markaz hamda TDIU, TMI, SA, TATU, TDYuU o‘rtasida Kelishuv 23.11.2017
4.       Hamkor nomi: Jahon intellektual mulk tashkiloti (WIPO)
Davlat: Shveytsariya
Butunjahon intellektual mulk tashkiloti va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasidagi kelishuv 30.05.2019
5.       Hamkor nomi: Xalqaro xususiy huquq bo‘yicha Gaaga konferensiyasi;
Davlat: Niderland qirolligi
Xalqaro xususiy huquq bo‘yicha Gaaga konferensiyasi va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasidagi xalqaro hamkorlik shartnomasi 04.03.2020
6.       Hamkor nomi: Yuridik klinikalarni rivojlantirish markazi;
Davlat: Rossiya Federatsiyasi
Toshkent davlat yuridik universiteti va Yuridik klinikalarni rivojlantirish markazi avtonom notijorat tashkilot o‘rtasida o‘zaro hamkorlik to‘g‘risida 25.05.2020
Muddati: Nomuayyan
7.       Hamkor nomi: Grotius Chambers xalqaro yuridik va konsalting kompaniyasi;
Toshkent davlat yuridik universiteti va Grotius Chambers xalqaro huquq va konsalting firmasi o‘rtasida anglashuv memorandumi
8. Hamkor tashkilot nomi: UNIDROIT (Xususiy huquqni unifikatsiyalash instituti)
Mamlakat: Italiya
Toshkent davlat yuridik universiteti va UNIDROIT (Xususiy huquqni unifikatsiyalash instituti) o'rtasida o'zaro tushunish va hamkorlik memorandumi 2021 yil 25 avgust

1.       Название организации-партнера: Фонд Конрада-Аденауэра
Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между Ташкентским государственным юридическим университетом и Представительством Фонда Конрада Аденауэра в Республике Узбекистан, 3 ноября 2014 года
Длительность: 5 лет
2.       Название организации-партнера: Филиал международной общественной организации «Региональный диалог» в Республике Узбекистан
Страна: Словения
Меморандум о сотрудничестве между Ташкентским государственным юридическим университетом и филиалом международной общественной организации «Региональный диалог» в Республике Узбекистан, 12 декабря 2014 года
3.       Название организации-партнера: Международный учебно-методический центр финансового мониторинга
Страна: Российская Федерация
Соглашение между Международным учебно-методическим центром финансового мониторинга и Ташкентским государственным юридическим университетом, 23 ноября 2017 года
4.      Название организации-партнера: Всемирная организация интеллектуальной собственности
Страна: Швейцария
Соглашение между Ташкентским государственным юридическим университетом и Всемирной организацией интеллектуальной собственности (ВОИС), 30 мая 2019 года
5.       Название организации-партнера: Гаагская конференция по международному частному праву
Страна: Королевство Нидерландов
Соглашение о международном сотрудничестве между Ташкентским государственным юридическим университетом и Гаагской конференцией по международному частному праву, 4 марта 2020 года
6.       Название организации-партнера: Центр развития юридических клиник
Соглашение о сотрудничестве между Ташкентским государственным юридическим университетом и Центром развития юридических клиник, 25 мая 2020 года
Длительность: неограниченный период
7.      Название организации-партнера: Международная юридическая и консалтинговая компания Grotius Chambers
Меморандум о взаимопонимании между Ташкентским государственным юридическим университетом и международным правом и консалтинговой компанией Grotius Chambers
8. Название организации-партнера: УНИДРУА (Международный институт по унификации частного права)
Страна: Италия
Меморандум о взаимопонимании и сотрудничестве между Ташкентским государственным юридическим университетом и УНИДРУА (Международный институт по унификации частного права)  25 августа 2021