Email:  m.tadjibayeva@tsul.uz
• 2017 йил 14-15 декабрь кунлари АҚШнинг Бостон ҳуқуқ коллежи Профессори Жоан Блум томонидан ташкиллаштирган “Ўқитишнинг интекрактив методлари” бўйича  семинар-трейнингда иштирок этилди.
•  2017 йил  17-18 декабрь кунлари АҚШнинг Бостон ҳуқуқ коллежи Профессори  Жоан Блум томонидан ташкиллаштирган “Юридик профессияларнинг асосий билимларини ошириш” бўйича  семинар- трейнингда иштирок этилди.
• 2018 йил 11-12 июнь кунлари АҚШнинг "Перикл" ўкув-маслаҳат маркази профессори Лианна Стригел томонидан ташкиллаштирилган семинар-треннингда иштирок этди.
• 2018 йил  3-6 июль кунлари АҚШнинг Бостон ҳуқуқ коллежи, Regional dialog ва ТДЮУ томонидан ташкиллаштирилган АҚШнинг Бостон ҳуқуқ коллежи Профессори Жоан Блум ва Сюзан Симон Канг томонидан амалга оширилган “The faculty development workshop on course design” бўйича  семинар-трейнингда иштирок этиб сертификат билан тақдирланди.
• 2019 йил 6-9 январь кунлари АҚШ етакчи мутахассиси Дженнифер Ватлей ҳамда Россия Федерациясининг Қирол П.Г.Ольденбург номидаги Санкт-Петербург институти директори Аркадий Гутников иштирокида университет тренерлар гуруҳи учун умумтаълим мактаблари ўқувчиларига Street Law лойиҳа дастуридаги мавзуларни ўқитиш бўйича семинар-тренингларда иштирок этилди.
• 2019 йил апрель-май ойлари мобайнида
АҚШ нинг Бостон ҳуқуқ мактаби профессори Э.Ж.Блум томонидан ташкил этилган Faculty Development workshop да иштирок этилди.
• 2019 йил 4-5 июнь кунлари АҚШ элчихонаси томонидан ташкил этилган Critical Thinking Skills Symposium 3 кунлик семинар тренингда фаол иштирок этиб сертификат билан тақдирланди.
• 2019 йилнинг  3-9 июль кунлари Россия Федерациясининг Санкт Петербург шахрида бўлиб ўтган «Развитие программы правоведения» ёзги мактабида иштирок этиб, лойиҳага  оид замонавий хорижий тажрибани ўрганиб қайтди.
2019 йил 3-7 июль давомида Ўзбекистон Республикаси номидан Россия Федерациясида бўлиб ўтган Қирол П.Г.Ольденбург номидаги Санкт-Петербург институти ҳамда АҚШ  Street law Inc.  томонидан ташкил этилган Living Law Summer Academy конференциясида қатнашиб сертификат билан тақдирланди.
• 2018 йил ТДЮУ профессор-ўқитувчиларига “Ўқитувчиларнинг профессионал билимларини ошириш” бўйича семинар тренинг машғулотларини ўтказди.
• 2018 йил февраль – март ойилари давомида ТДЮУ талабаларига  Soft skills (Шахсий ривожланиш) ўқув курслари ўтказилди.
• 2019 йил феврль – март ойлари давомида ТДЮУ талабаларидан иборат жами 29  нафар волонтер талабалари ва 5 нафар профессор ўқитувчилар гуруҳлари учун “Street law” лойиҳаси бўйича интерактив машғулотлар олиб бориш методикасига асосан 6 кунлик тренинглар ўтказилди.
• 2019 йил ТДЮУ профессор ўқитувчилари бошчилигида Тошкент шахри Юнусобод тумани 5, 9, 17-умумтаълим мактаблари ҳамда Мирзо Улуғбек тумани 142, 50-умутаълим мактабларининг 9-10-синф ўқувчиларига “Street law” дастури доирасида ҳуқуқий саводхонликни ошириш бўйича интерактив машғулотлар ўтказилди.
• 2019 йил ноябрь-декабрь ойлари давомида ТДЮУ талабаларидан иборат жами 80  нафар волонтер талабалари ва 20 нафар профессор ўқитувчилар гуруҳлари учун “Street law” лойиҳаси бўйича интерактив машғулотлар олиб бориш методикасига асосан 7 кунлик тренинглар ўтказилди.

Telefon: +998 (90) 902 82 76
• Участие в семинар-трейнинге “Интерактивные методы обучения”, 2017 год 14-15 декабря, организатор - Жоан Блум Профессор колледжа права в Бостоне, США.
• Участие в семинар-трейнинге “Повышения основных знаний юридических профессий”, 2017 год 17-18 декабря, организатор - Жоан Блум Профессор колледжа права в Бостоне, США.
• Участие в семинар-трейнинге, 2018 год 11-12 июня, организатор - Лианна Стригел Профессор учебно-консультационного центра "Перикл", США.
• Участвовала и была награждена сертификатом в семинар-трейнинге “The faculty development workshop on course design”, 2018 год 3-6 июля, организаторы - Regional dialog, Колледжа права в Бостоне, США, ТГЮУ,  Профессор Жоан Блум и Сюзан Симон Канг.
• Участие в семинар-трейнинге для группы тренеров университетов по обучению школьников средних школ по проекту Street Law, 2019 год 6-9 января, организатор – Ведущий специалист Дженнифер Ватлей, США, и директор института имени короля П.Г.Ольденбург Аркадий Гутников.
• Участие в Faculty Development workshop, 2019 год апрель-май, организатор - Жоан Блум Профессор колледжа права в Бостоне, США.
• Участвовала и была награждена сертификатом в 3-х дневном семинар-трейнинге Critical Thinking Skills Symposium, 2019 год, 4-5 июня, организатор – Посольство США.
• Участие и получение опыта в летней школе «Развитие программы правоведения», 2019 год 3-9 июля в Санкт Петербурге, Россия.
• Участвовала от Республики Узбекистан и награждена сертификатом в конференции Living Law Summer Academy, прошедшем в Российской Федерации, организаторы – Street law Inc, США, и институт имени короля П.Г.Ольденбург.
• Провела Семинар тренинг Профессорам и преподавателям ТГЮУ по “Повышению профессиональных знаний преподавателей”, 2018 год
• 2018 год, февраль-март, провела учебные курсы Soft skills (Личное развитие) студентам ТГЮУ .
• 2019 год, февраль-март, провела 6-дневный тренинг на основе методики проведение интерактивных занятий по проекту “Street law” для групп волонтеров, состоящих из 29 студентов и 5 преподавателей ТГЮУ.
• 2019 год, вместе с профессорами преподавателями ТГЮУ провела интерактивные занятия в рамках повышение правовых знаний по проекту “Street law” для учеников 9-10 классов средних школ №5,9,17 Юнусабадского, и 50,142 Мирза Улугбекского районов города Ташкент.
• 2019 год ноябрь-декабрь, провела 7-дневный тренинг на основе методики проведение интерактивных занятий по проекту “Street law” для групп волонтеров, состоящих из 80 студентов и 20 профессоров преподавателей ТГЮУ.