TDYU hamkori bo‘lgan Sharqiy Xitoy siyosatshunoslik va huquq universiteti 2–4-bosqich talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qilinadi
Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi talab qilinadi.
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida talabalar almashinuv dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan TDYU talabalari quyidagi hujjatlarni 10-mayga qadar dekanatlarga taqdim etishi kerak:
1. Akademik transkipt nusxasi;
3. Ingliz tilini bilish sertifikati (IELTS – 6.0):
– TOEFL iBT 80 va undan yuqori;
– IELTS 6.0 va undan yuqori;
– TOEIC 750 va undan yuqori;
– Cambridge CAE yoki CPE B2 va undan yuqori.
4. Boshqa sertifikatlar;
Loyiha 1 semestrni (2023-yil sentabrdan dekabrga qadar) hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari) talaba tomonidan qoplanadi.

Восточно-китайский университет политических наук и права объявляет программу академической мобильности для студентов 2–4 курсов ТГЮУ
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 10 мая следующие документы:
3. cертификат о владении английским языком:
– Cambridge CAE или CPE на уровне B2 и выше;
4. другие сертификаты;
Проект позволяет обучаться 1 семестр (сентябрь – декабрь 2023) в зарубежном университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.