TDYU hamkori bo‘lgan Sharqiy Xitoy siyosatshunoslik va huquq universiteti 2–4-bosqich talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qilinadi
Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi talab qilinadi.
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida talabalar almashinuv dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan TDYU talabalari quyidagi hujjatlarni 10-mayga qadar dekanatlarga taqdim etishi kerak:
1. Akademik transkipt nusxasi;
3. Ingliz tilini bilish sertifikati (IELTS – 6.0):
– TOEFL iBT 80 va undan yuqori;
– IELTS 6.0 va undan yuqori;
– TOEIC 750 va undan yuqori;
– Cambridge CAE yoki CPE B2 va undan yuqori.
4. Boshqa sertifikatlar;
Loyiha 1 semestrni (2023-yil sentabrdan dekabrga qadar) hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari) talaba tomonidan qoplanadi.

East China University of Political Science and Law announces an academic mobility program for 2nd-4th year students of TSUL
To participate in the program, applicants must have a GPA of at least 80%.
Students wishing to study under the academic mobility program at a foreign university must submit the following documents to the dean's offices of the faculties by May 10:
2. a copy of the passport personal data sheet for going abroad;
3. certificate of proficiency in English:
- TOEFL iBT 80 or higher;
- IELTS 6.0 or higher;
- TOEIC 750 or higher;
- Cambridge CAE or CPE at B2 level or higher;
4. other certificates;
5. contact information.
The project allows you to study for 1 semester (September - December 2023) at a foreign partner university without paying tuition fee. However, all other expenses (transport, visa, insurance, dormitory and living expenses) are covered by the student.