TDYU hamkori bo‘lgan Osaka universiteti Huquq va siyosat maktabi 2–4-bosqich talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 80 foizdan kam bo‘lmasligi talab etiladi.
Akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar 20-aprelga qadar dekanatlarga quyidagi hujjatlarni taqdim etishi lozim:
– Akademik transkript nusxasi;
– Yapon yoki ingliz tilini bilish darajasi bo‘yicha sertifikat;
Ingliz tili:
- TOEFL iBT 80 yoki undan yuqori;
- IELTS 6.0 yoki undan yuqori;
- TOEIC 750 yoki undan yuqori;
- Cambridge CAE yoki CPE B2 yoki undan yuqori;
Yapon tili:
- JLPT N2.
- Boshqa sertifikatlar.
Loyiha bir (2023-yil 1-oktabrdan 2024-yil 31-martga qadar) yoki 2 semestr (2023-yil 1-oktabrdan 2024-yil 30-sentabrga qadar) xorijiy hamkor universitetda o‘qish imkonini beradi. Talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Высшая школа права и политики университета Осака объявляет программу академической мобильности для студентов 2–4 курсов
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 20 апреля следующие документы: 1. копию академического транскрипта;
3. cертификат о владении японским или английским языками:
Английский язык:
– Cambridge CAE или CPE B2 и выше.
Японский язык:
– JLPT N2;
– другие сертификаты.
Проект позволяет обучаться 1 семестр (с 1 октября 2023 года по 31 марта 2024 года) либо 2 семестра (с 1 октября 2023 года по 30 сентября 2024 года) в зарубежном университете-партнере. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.