Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan “Olima ayollar” tashabbuskor amaliy va innovatsion loyihalar tanlovi (78-tur) eʼlon qilindi.
Loyiha ijrochilariga talablar:
Loyiha ijrochilarining tarkibi faqat xotin-qizlardan iborat boʻlishi, ilmiy jamoaning oʻrtacha yoshi 45 yoshdan oshmasligi, shuningdek, ilmiy jamoada yosh olimalar, iqtidorli talaba va magistrantlar ishtirok etishi lozim.
– loyiha amaliya yoki innovatsion bo‘lishi kerak.
Loyihalar 2023-yil 5-mayga qadar qabul qilinadi.
Tanlovga topshiriladigan hujjatlar va tanlovning boshqa shartlari haqida quyidagi havola orqali batafsil ma’lumot olish mumkin: https://grant.mininnovation.uz/tour/view?id=113
Mazkur tanlovga hujjat topshirmoqchi bo‘lgan professor-o‘qituvchilar va xodimlar Huquqiy tashabbuslar va innovatsiyalar markaziga murojaat qilishi kerak.

Объявлен конкурс инициативных проектов «Женщины-ученые»
Агентство инновационного развития объявило конкурс инициативных прикладных и инновационных проектов «Женщины-ученые» (78-й тур).
В состав исполнителей проекта должны входить только женщины, средний возраст научного коллектива не должен превышать 45 лет, в состав научного коллектива должны входить молодые ученые, талантливые студенты и магистранты.
– проект должен быть прикладным или инновационным.
Проекты принимаются до 5 мая 2023 года.
Получить подробную информацию о предоставляемых на конкурс документах и других условиях конкурса можно по следующей ссылке: https://grant.mininnovation.uz/tour/view?id=113
Преподаватели и сотрудники, желающие подать документы на участие в данном конкурсе, должны обратиться в Центр правовых инициатив и инноваций.