TDYU hamkori bo‘lgan Adam Miskevich universiteti 2–4-bosqich talabalari uchun akademik almashinuv dasturini e’lon qildi
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida talabalar almashinuv dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan TDYU talabalari 15-mayga qadar quyidagi hujjatlarni dekanatlarga taqdim etishi lozim:
1) akademik transkipt nusxasi;
2) xorijga chiqish pasportining shaxsiy maʼlumotlar yozilgan varag‘i nusxasi;
3) Ingliz tilini bilish sertifikati:
4) boshqa sertifikatlar;
5) bog‘lanish uchun ma’lumotlar.
Loyiha 1 semestr (2023-yil 1-oktabrdan 2024-yil 20-fevralgacha) hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari) ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Университет имени Адама Мицкевича объявляет о программе академической мобильности для студентов 2–4 курсов
Для участия в программе кандидаты должны иметь средний балл не ниже 80%.
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты факультетов до 15 мая следующие документы:
3) Сертификат знания английского языка:
4) другие сертификаты;
5) контактные данные.
Проект позволяет обучаться 1 семестр (с 1 октября 2023 по 20 февраля 2024 года) в озарубежном университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.