TDYUda “Konstitutsiya ustunligini ta’minlashda konstitutsiyaviy nazorat institutining roli: muammolar va yechimlar” mavzusida ilmiy-amaliy davra suhbati o‘tkaziladi
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi va Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan tashkil etilayotgan tadbir 2-mart 10:00 da TDYU 1-o‘quv binosi kengashlar xonasida bo‘lib o‘tadi.
Anjuman davomida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumini imzolash rejalashtirilgan.

Scientific and practical round table discussion on "The role of the institution of constitutional control in ensuring the supremacy of the Constitution: problems and solutions" will be conduected at Tashkent State University of Law
The event, organized by the Constitutional Court of the Republic of Uzbekistan and Tashkent State University of Law, will be held on March 2 at 10:00 a.m. (Conference Hall, Building 1, TSUL).
During the conference, it is planned to sign a memorandum on cooperation between the Constitutional Court of the Republic of Uzbekistan and Tashkent State University of Law.