TDYUda “Konstitutsiya ustunligini ta’minlashda konstitutsiyaviy nazorat institutining roli: muammolar va yechimlar” mavzusida ilmiy-amaliy davra suhbati o‘tkaziladi
O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi va Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan tashkil etilayotgan tadbir 2-mart 10:00 da TDYU 1-o‘quv binosi kengashlar xonasida bo‘lib o‘tadi.
Anjuman davomida O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasida hamkorlik memorandumini imzolash rejalashtirilgan.

В ТГЮУ состоится научно-практический круглый стол на тему «Роль института конституционного контроля в обеспечении верховенства Конституции: проблемы и решения»
Мероприятие, организованное Конституционным судом Республики Узбекистан и Ташкентским государственным юридическим университетом, состоится 2 марта в 10:00 в зале заседаний здания №1 ТГЮУ.
В ходе конференции планируется подписание меморандума о сотрудничестве между Конституционным судом Республики Узбекистан и Ташкентским государственным юридическим университетом.