3-TTJda Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur hayoti va ijodiga bag‘ishlangan blits savol-javob tashkil etiladi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Magistratura va sirtqi ta’lim” fakulteti hamda “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi tashabbusi bilan universitetning 3-talabalar turar joyida istiqomat qiluvchi talabalar o‘rtasida blits savol-javob tanlovi o‘tkaziladi.
Buyuk allomalar Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur hayoti va ijodini keng o‘rganish maqsadida tashkil etilayotgan bilimlar bellashuvi 10-fevral 14:00 da boshlanadi.
Mazkur tadbir “Magistratura va sirtqi ta’lim” fakulteti hamda “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi tashabbusi bilan “Bir davrning ikki dahosi” mavzusida tashkil etilgan ma’naviy-ma’rifiy haftalik doirasida o‘tkazilmoqda.

В Студенческом общежитии №3 состоится блиц-конкурс вопросов и ответов, посвященный жизни и творчеству Алишера Навои и Захириддина Мухаммада Бабура
По инициативе факультета магистратуры и заочное образования, кафедры узбекского языка и литературы Ташкентского государственного юридического университета будет проведен блиц-конкурс вопросов и ответов среди студентов, проживающих в Студенческом общежитии №3.
Конкурс знаний, организованный для изучения жизни и творчества великих мыслителей Алишера Навои и Захириддина Мухаммада Бабура, начнется 10 февраля в 14:00.
Данное мероприятие проводится в рамках духовно-просветительской недели «Два гения одной эпохи», организованной по инициативе факультета магистратуры и заочное образования, кафедры узбекского языка и литературы.