3-TTJda Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur hayoti va ijodiga bag‘ishlangan blits savol-javob tashkil etiladi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Magistratura va sirtqi ta’lim” fakulteti hamda “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi tashabbusi bilan universitetning 3-talabalar turar joyida istiqomat qiluvchi talabalar o‘rtasida blits savol-javob tanlovi o‘tkaziladi.
Buyuk allomalar Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur hayoti va ijodini keng o‘rganish maqsadida tashkil etilayotgan bilimlar bellashuvi 10-fevral 14:00 da boshlanadi.
Mazkur tadbir “Magistratura va sirtqi ta’lim” fakulteti hamda “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi tashabbusi bilan “Bir davrning ikki dahosi” mavzusida tashkil etilgan ma’naviy-ma’rifiy haftalik doirasida o‘tkazilmoqda.

A blitz contest of questions and answers dedicated to the life and work of Alisher Nava'i and Zahiriddin Muhammad Bobur will be conducted in Student Dormitory 3
At the initiative of the Faculty of Master's Program and Extramural Education, the Department of Uzbek Language and Literature of Tashkent State University of Law, a blitz contest of questions and answers will be conducted among the students living in Student Dormitory 3.
The contest, organized to study the life and work of the great thinkers Alisher Nava'i and Zahiriddin Muhammad Bobur, will begin on February 10 at 14:00.
This event is conducted within the framework of the spiritual and educational week "Two geniuses of an era", organized on the initiative of the faculty of the Master's Program and Extramural Education, the department of the Uzbek Language and Literature.