“Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens” moduli bo‘yicha o‘quv kursi 20-fevraldan boshlanadi
Toshkent davlat yuridik universiteti 3-bosqich talabalari uchun maxsus o‘quv kursi tashkil etilmoqda.
“Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens” moduli bo‘yicha tashkil etilayotgan mashg‘ulotni “Regional Dialogue” xalqaro nodavlat tashkilotining eksperti Goran Klemenchich va Oksford universiteti professori Kventin Rid olib boradi.
Ingliz tilida, onlayn shaklda o‘tkaziladigan kursda ishtirokchilar korrupsiya tushunchasi va unga qarshi tizimning rivojlanish bosqichlari, davlat va xususiy sektorda ushbu illatning oldini olishda muvofiqlikni nazorat qilishning o‘rni va ahamiyati, rivojlangan davlatlarning korrupsiyaga qarshi kurashish tajribasi bilan tanishish, ushbu yo‘nalishda strategik va analitik fikrlash qobiliyatini rivojlantirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Kurs yakunida tinglovchilarga sertifikat beriladi.
Maxsus o‘quv kursida ishtirok etishni istagan 3-bosqich talabalari 17-fevralga qadar +998972303997 telefon raqami yoki @bobur_otaboev telegram manzili orqali ro‘yxatdan o‘tish kerak.

Учебный курс по модулю «Противодействие коррупции и комплаенс» начинается с 20 февраля
Для студентов 3-го курса Ташкентского государственного юридического университета будет организован спецкурс.
Занятия по модулю «Противодействие коррупции и комплаенс» будут проводить эксперт международной неправительственной организации «Региональный Диалог» Горан Клеменчич и профессор Оксфордского университета Квентин Рид.
Участники курса, который пройдет в онлайн формате на английском языке, получат возможность ознакомиться с понятием коррупции и этапами развития антикоррупционной системы, ролью и значением контроля соответствия в предупреждении данного явления в государственном и частном секторах, опытом развитых стран в противодействии коррупции, развить навыки стратегического и аналитического мышления в данном направлении.
По окончании курса слушателям будет выдан сертификат.
Студенты 3-го курса, желающие принять участие в спецкурсе, должны зарегистрироваться до 17 февраля по телефону +998972303997 или телеграм-адресу @bobur_otaboev.