“Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens” moduli bo‘yicha o‘quv kursi 20-fevraldan boshlanadi
Toshkent davlat yuridik universiteti 3-bosqich talabalari uchun maxsus o‘quv kursi tashkil etilmoqda.
“Korrupsiyaga qarshi kurashish va komplayens” moduli bo‘yicha tashkil etilayotgan mashg‘ulotni “Regional Dialogue” xalqaro nodavlat tashkilotining eksperti Goran Klemenchich va Oksford universiteti professori Kventin Rid olib boradi.
Ingliz tilida, onlayn shaklda o‘tkaziladigan kursda ishtirokchilar korrupsiya tushunchasi va unga qarshi tizimning rivojlanish bosqichlari, davlat va xususiy sektorda ushbu illatning oldini olishda muvofiqlikni nazorat qilishning o‘rni va ahamiyati, rivojlangan davlatlarning korrupsiyaga qarshi kurashish tajribasi bilan tanishish, ushbu yo‘nalishda strategik va analitik fikrlash qobiliyatini rivojlantirish imkoniyatiga ega bo‘ladi.
Kurs yakunida tinglovchilarga sertifikat beriladi.
Maxsus o‘quv kursida ishtirok etishni istagan 3-bosqich talabalari 17-fevralga qadar +998972303997 telefon raqami yoki @bobur_otaboev telegram manzili orqali ro‘yxatdan o‘tish kerak.

Training course on the module "Countering Corruption and Compliance" begins on February 20
The classes on the module "Anti-Corruption and Compliance" will be conducted by Goran Klemenchich, an expert from the international non-governmental organization "Regional Dialogue" and Quentin Reed, Professor of Oxford University .
Participants will have an opportunity to learn about the concept of corruption and the stages of development of an anti-corruption system, the role and importance of compliance control in preventing this phenomenon in the public and private sectors, the experience of developed countries in combating corruption, and development of strategic and analytical thinking skills in this area.
Upon completion of the course, the students will be issued a certificate.
3rd-year students who wish to participate in the special course should register until February 15 (phone at +998972303997 or telegram-address @bobur_otaboev).