“TSUL Legal Report” xalqaro elektron ilmiy jurnalining navbatdagi soni uchun maqolalar qabul qilinmoqda. Hozirgi vaqtda jurnal tahrir hay’ati va taqrizchilari Skopus talablariga muvofiq hududiy jihatdan turli joylardan shakllantirilgan. Har bir maqola uchun DOI raqamlari universitet hisobidan taqdim etiladi va CrossRef bazasiga joylashtiriladi.
Jurnalga taqdim etiladigan maqolalarga qo‘yiladigan talablar:
– maqolalar ingliz tilida elektron shaklda yuborilishi lozim;
– maqola yo‘nalishiga oid dolzarb mavzularda, ilmiy tahlil va tugallangan fikrlarga asoslangan, savodli tahrir qilingan, amaliy taklif va tavsiyalar bilan taqdim etilishi zarur;
– maqolalarda berilgan ma’lumotlar ilmiy jihatdan yangi va takrorlanmagan bo‘lishi lozim, ko‘chirmachilik (plagiat) aniqlangan holatda maqola qabul qilinmaydi;
– ilmiy maqola soha mutaxassisi tomonidan ko‘rib chiqilgan bo‘lishi va taqriz bilan birga topshirilishi lozim;
– maqolada muallif(lar)ning elektron pochta va telefon raqami ko‘rsatilishi kerak.
Taqdim etilgan maqolalar jurnal tahrir hay’ati va taqrizchilar tomonidan ko‘rib chiqiladi hamda ko‘rib chiqish natijalariga ko‘ra nashrga tavsiya etiladi.
Ko‘rsatilgan muddatdan kechikib taqdim etilgan, belgilangan tartibda rasmiylashtirilmagan, mavzusi va yo‘nalishlari mos kelmaydigan maqolalar tahrir hay’ati tomonidan ko‘rib chiqilmaydi.
Ilmiy maqola matnini lawjournal@tsul.uz pochta manzili yoki Tahririy-nashriyot bo‘limining (94) 438-08-99 telegram raqamiga yuborish lozim.
Maqolalar 2023-yil 25-yanvardan 6-fevralga qadar qabul qilinadi.
Eslatma: tahririyatga kelib tushgan maqolalar soni joriy son uchun yetarli bo‘lganda, maqola qabul qilish to‘xtatiladi.
Muallif maqolada keltirilgan dalil va ma’lumotlar uchun shaxsan javobgar hisoblanadi.
Qo‘shimcha ma’lumotlarni Tahririy-nashriyot bo‘limining Telegram ijtimoiy tarmog‘idagi mazkur rasmiy kanalidan olishingiz mumkin – https://t.me/tdyutnb

Начался прием статей в международный электронный научный журнал «TSUL Legal Report»
Начался прием статей в очередной номер международного электронного научного журнала «TSUL Legal Report». В настоящее время состав редакционной коллегии и рецензентов журнала формируется из разных регионов в соответствии с требованиями Scopus. Номера DOI, присваиваемые каждой статье, предоставляются за счет университета и размещаются в базе данных CrossRef.
Требования к статьям, представляемым в журнал:
– статьи должны быть отправлены в электронном виде на английском языке;
– необходимо представить практические предложения и рекомендации, основанные на научном анализе и законченных мнениях, по актуальным темам, связанным с направлением статьи;
– сведения, приведенные в статьях, должны быть новыми с научной точки зрения и не повторяющимися, при обнаружении копирования (плагиата) статья отклоняется;
– научная статья должна быть рецензирована специалистом в данной области и представлена вместе с рецензией;
– в статье должны быть указаны адрес электронной почты и телефон автора(ов).
Присланные статьи рецензируются редколлегией журнала и рецензентами и по результатам рецензирования рекомендуются к публикации.
Редколлегия не будет рассматривать статьи, поступившие после указанного срока, не оформленные в установленном порядке, а также темы и направления которых не соответствуют.
Текст научной статьи необходимо направить на электронный адрес lawjournal@tsul.uz или на телеграм-номер редакционно-издательского отдела (94) 438-08-99.
Работы принимаются с 25 января по 6 февраля 2023 года.
Примечание: когда количество поступивших в редакцию статей станет достаточным для текущего номера, прием статей будет прекращен.
Автор несет личную ответственность за доказательства и информацию, изложенные в статье.
Дополнительную информацию вы можете получить на официальном телеграм-канале редакционно-издательского отдела – @tdyutnb.