TDYU “Jinoyat-protsessual huquqi” kafedrasi tomonidan onlayn olimpiada o‘tkaziladi
Olimpiadaning saralash bosqichi “Jinoyat protsessi” (@TSUL_CPL) telegram kanali orqali quiz-test ko‘rinishida tashkil etiladi va unda ishtirokchilarga 25 ta test hamda ularni yechish uchun 15 daqiqa vaqt beriladi.
Saralash bosqichida eng yuqori ball to‘plagan 20 nafar nafar talaba KAHOOT platformasi orqali o‘tkaziladigan test sinovlarida ishtirok etadi. Unda ishtirokchilarga 20 ta test va ularni yechish uchun 10 daqiqa vaqt beriladi.
Onlayn olimpiada 14-yanvar 17:00 da boshlanadi. Unda ishtirok etishni istaganlar testni yechish uchun familiya, ismi va sharifini to‘liq yozishi kerak. Turli nikneym, taxallus, anonim va hokazo ko‘rinishdagi nomlar qabul qilinmaydi.

The Department of Criminal Procedure of Tashkent State University of Law will hold an online Olympiad
The qualifying round of the Olympiad will be organized as a quiz test via "Jinoyat protsessi" (@TSUL_CPL) channel. Participants will have 25 quizzes and 15 minutes to solve them.
20 students with the highest scores at the qualifying stage will take part in the quiz test through the KAHOOT platform. Participants will have 20 tests and 10 minutes to solve them.
The online Olympiad will begin on January 14 at 5 p.m. Those wishing to participate must write their first, last, and middle names in full. Nicknames and anonyms are not accepted.