TDYU magistraturasiga 2022/2023-o‘quv yili qishki qabul 10-yanvar (shu kuni ham)ga qadar davom etadi
Unda ishtirok etish istaganlar magistr.edu.uz elektron tizimi orqali onlayn roʻyxatdan oʻtishi kerak.
Magistraturaga qabul natijalari bakalavriat diplomining oʻrtacha ballari asosida aniqlanadi.
Ma’lumot uchun, Davlat qabul komissiyasi qaroriga binoan, istisno tariqasida faqat ushbu 2022/2023-o‘quv yili magistratura qishki qabulida xorijiy tilni bilish darajasidan qatʼi nazar sertifikati borlar hujjat topshirishiga ruxsat berilgan.
Oʻqishga qabul qilingan talabalar oʻqishi davomida belgilangan tartibda talab etilgan milliy yoki unga mos darajadagi xalqaro sertifikatni qoʻlga kiritishi lozim. Aks holda yakuniy davlat attestatsiyasiga ruxsat etilmaydi.
Shuningdek, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2020-yil 26-avgustdagi “Toshkent davlat yuridik universiteti magistraturasiga o‘qishga qabul qilish tartibini takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g'risida”gi 513-son qaroriga asosan, ayrim toifadagi abituriyentlar TDYU magistraturasiga o‘qishga kirish uchun hujjatlarni O‘zbekiston Respublikasi fuqarolari uchun belgilangan muddatlarda qabul2022.tsul.uz platformasi orqali TDYU qabul komissiyasiga taqdim etishi kerak.

Зимний прием в магистратуру ТГЮУ на 2022/2023 учебный год продлится до 10 января (включительно)
Желающие принять в нем участие должны зарегистрироваться онлайн через электронную систему magistr.edu.uz.
Результаты приема в магистратуру определяются на основании среднего балла диплома бакалавриата.
Для справки: согласно решению Государственной приемной комиссии, в порядке исключения к зимнему приему в магистратуру в 2022/2023 учебном году абитуриенты допускаются независимо от уровня сертификата на знание иностранного языка.
При этом зачисленные в вуз студенты во время обучения должны будут получить национальный или международный сертификат с требуемым баллом. В противном случае они не будут допущены до итоговой государственной аттестации.
Также согласно постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан № 513 от 26 августа 2020 года «О мерах по совершенствованию порядка приема в магистратуру Ташкентского государственного юридического университета» отдельные категории абитуриентов для поступления в магистратуру ТГЮУ должны представить документы в приемную комиссию ТГЮУ через платформу qabul2022.tsul.uz в сроки, установленные для граждан Республики Узбекистан.