O‘zbekiston Respublikasining yangi tahrirdagi Konstitutsiyasi qabul qilingani munosabati bilan “Yurisprudensiya” huquqiy ilmiy-amaliy jurnalining maxsus soni nashr qilinadi. Shu munosabat bilan jurnalning maxsus soniga maqolalar qabul qilinmoqda.
Jurnalga taqdim etiladigan maqolalarga qo‘yiladigan talablar:
– maqolalar o‘zbek, rus yoki ingliz tilida elektron shaklda yuborilishi kerak;
– ilmiy maqola soha mutaxassisi tomonidan ko‘rib chiqilgan bo‘lishi va taqriz bilan birga topshirilishi kerak;
– maqolada muallif(lar)ning ORCID ID, elektron pochta va telefon raqami ko‘rsatilishi kerak.
Taqdim etilgan maqolalar jurnal tahrir hay’ati va taqrizchilar tomonidan ko‘rib chiqiladi hamda ko‘rib chiqish natijalariga ko‘ra nashrga tavsiya etiladi.
Ko‘rsatilgan muddatdan kechikib taqdim etilgan, belgilangan tartibda rasmiylashtirilmagan, mavzusi va yo‘nalishlari mos kelmaydigan maqolalar tahrir hay’ati tomonidan ko‘rib chiqilmaydi.
Ilmiy maqola matnini lawjournal@tsul.uz pochta manzili yoki Tahririy-nashriyot bo‘limining +99894 438-08-99 telegram raqamiga yuborish lozim.
Maqolalar 2023-yil 1-dekabrga qadar qabul qilinadi.
Eslatma: tahririyatga kelib tushgan maqolalar soni joriy son uchun yetarli bo‘lganda maqola qabul qilish to‘xtatiladi.
Muallif maqolada keltirilgan dalil va ma’lumotlar uchun shaxsan javobgar hisoblanadi.
Batafsil ma’lumotlarni Tahririy-nashriyot bo‘limining telegram ijtimoiy tarmog‘idagi rasmiy kanalidan olishingiz mumkin: https://t.me/tdyutnb

The acceptance of articles for the special issues of the legal scientific and practical journal "Jurisprudence" has begun
It is reported that in connection with the adoption of the new Constitution of the Republic of Uzbekistan, a special issue of the legal scientific and practical journal "Jurisprudence" will be published.
- articles are accepted in an electronic form in Uzbek, Russian or English;
- if plagiarism is detected, the article is not accepted;
- a scientific article must be submitted with a review by a specialist in this field;
- active e-mail address, ORCID ID, and phone number of the author(s) must be indicated.
The text of a scientific article must be sent to the postal address lawjournal@tsul.uz or to the number of the Telegram messenger Editorial and Publishing Department (94) 438-08-99.
The deadline for acceptance of articles is until 1 December 2023.
For reference: the acceptance of articles for the current issue of the journal is closed when the number of accepted articles is sufficient.
Additional information can be obtained in the official channel of the Editorial and Publishing Department on the Telegram social network – https://t.me/tdyutnb