Regensburg universiteti TDYU bilan hamkorlikda DAAD ko‘magida “Nemis huquqi va qiyosiy huquqshunoslik” dasturiga tanlov o‘tkazilishini e’lon qiladi
Toshkent davlat yuridik universiteti talabalariga nemis huquqi va huquqiy tizimi, shu jumladan, Yevropa huquqi va qiyosiy huquq asoslari bo‘yicha ilmiy yo‘naltirilgan ta’lim berish maqsadida tashkil etilgan dastur TDYUning nemis tilini A2 – C1 darajasida biladigan bakalavriat va magistratura talabalari uchun mo‘ljallangan.
“Nemis huquqi va qiyosiy huquqshunoslik” dasturi doirasida talabalar nemis huquqi va qiyosiy huquqshunoslikning asosiy xususiyatlarini o‘rganadi.
Bundan tashqari, Flying Faculty tamoyili asosida tashkil etilgan darslarda ishtirokchilar Germaniya konstitutsiyaviy, ma'muriy, fuqarolik va jinoyat huquqining asosiy tamoyillari, shuningdek, huquq metodologiyasi va qiyosiy huquqshunoslik haqida ma'lumot oladi.
Dastur nemis yuridik terminologiyasini o‘rganish bo‘yicha intensiv til kurslarini va Regensburg universitetida yozgi kursni o‘z ichiga oladi.
Dasturni muvaffaqiyatli tugatgan bitiruvchilar Regensburg universiteti huquq fakultetida magistrlik darajasini (LLM) olishi mumkin.
Dasturda istirok etishni istaganlar arizalarini 18-sentyabrga qadar manuchehr.kudratov@ur.de elektron pochtasiga yuborishi kerak.
Ariza berish jarayoni haqida ko‘proq ma’lumot olish uchun dastur koordinatori Manuchehr Kudratov (manuchehr.kudratov@ur.de) ga murojaat qiling.

Университет Регенсбурга в сотрудничестве с ТГЮУ при поддержке DAAD объявляет о проведении отбора на программу «Немецкое право и сравнительное правоведение»
Данная программа предназначена для студентов бакалавриата и магистрантов Ташкентского государственного юридического университета, владеющих немецким языком на уровне A2 - C1. Цель программы – дать студентам ТГЮУ научно ориентированное образование в области немецкого права и правовой системы, включая основы европейского и сравнительного права.
В рамках программы «Немецкое право и сравнительное правоведение» студенты изучат основные черты немецкого права и сравнительного правоведения. Кроме того, на занятиях по принципу Flying Faculty участники получат информацию об основных принципах конституционного, административного, гражданского и уголовного права Германии, а также методологии права и сравнительного правоведения.
Программа включает в себя интенсивные языковые курсы по изучению немецкой юридической терминологии и летний курс в Университете Регенсбурга.
После успешного завершения программы выпускники могут получить степень магистра (LLM) юридического факультета Университета Регенсбурга.
Заявки принимаются до 18 сентября по электронному адресу manuchehr.kudratov@ur.de.
Для получения дополнительной информации о процессе подачи заявок обращайтесь к координатору программы доктору Манучехру Кудратову по адресу manuchehr.kudratov@ur.de.