Yapon huquqini tadqiq qilish markazi bilan tanishtiruv uchrashuvlari o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti 1-bosqich talabalarini markaz faoliyati va unda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirish maqsadida tashkil etilayotgan uchrashuvlar 8-sentabrda TDYU 3-bino katta majlislar zalida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuvda fakultetlar quyidagi grafik asosida ishtirok etishi mumkin:
11:00 – 12:00 | “Ommaviy huquq” va “Jinoiy odil sudlov” fakultetlari;
12:00 – 13.00 | “Xususiy huquq” va “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakultetlari.
Ma’lumot uchun: Toshkent davlat yuridik universiteti va Nagoya universiteti hamkorligida tashkil etilgan Yapon huquqini tadqiq qilish markazida talabalar yapon tili bilan birgalikda yapon huquqini ham o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Markazning asosiy maqsadi talabalarga yapon tili va huquqini o‘rgatish, markazda tahsil olayotgan talabalarning huquq sohasida mustaqil tadqiqotlar bilan shug‘ullanishi uchun ko‘maklashishdir.

Будут проведены ознакомительные встречи с Центром исследований японского права
Встречи, организованные в целях ознакомления студентов 1-го курса Ташкентского государственного юридического университета с деятельностью центра и созданными в нем условиями, пройдут 8 сентября в Большом конференц-зале здания №3 ТГЮУ.
Факультеты могут принять участие во встречах по следующему графику:
11:00 – 12:00 | Факультеты «Публичное право» и «Уголовное правосудие»;
12:00 – 13:00 | Факультеты «Частное право» и «Международное право и сравнительное правоведение».
Для справки: в Центре исследований японского права, созданном совместно с Ташкентским государственным юридическим университетом и Университетом Нагоя, студенты наряду с изучением японского языка получат возможность изучать японское право. Основная цель центра – преподавание студентам японского языка и права, поддержка студентов, обучающихся в центре, в проведении независимых исследований в области права.