Yapon huquqini tadqiq qilish markazi bilan tanishtiruv uchrashuvlari o‘tkaziladi
Toshkent davlat yuridik universiteti 1-bosqich talabalarini markaz faoliyati va unda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishtirish maqsadida tashkil etilayotgan uchrashuvlar 8-sentabrda TDYU 3-bino katta majlislar zalida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuvda fakultetlar quyidagi grafik asosida ishtirok etishi mumkin:
11:00 – 12:00 | “Ommaviy huquq” va “Jinoiy odil sudlov” fakultetlari;
12:00 – 13.00 | “Xususiy huquq” va “Xalqaro huquq va qiyosiy huquqshunoslik” fakultetlari.
Ma’lumot uchun: Toshkent davlat yuridik universiteti va Nagoya universiteti hamkorligida tashkil etilgan Yapon huquqini tadqiq qilish markazida talabalar yapon tili bilan birgalikda yapon huquqini ham o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Markazning asosiy maqsadi talabalarga yapon tili va huquqini o‘rgatish, markazda tahsil olayotgan talabalarning huquq sohasida mustaqil tadqiqotlar bilan shug‘ullanishi uchun ko‘maklashishdir.

Introductory meetings with the Japanese Law Research Center will be conducted
Meetings organized in order to familiarize freshmen of Tashkent State University of Law with the activities of the center and the conditions created in it will be held on September 8 (Main Conference Hall, Building 3, TSUL).
Faculties can participate in the meeting based on the following schedule:
at 11:00 – 12:00 | Faculties of "Public Law" and "Criminal Justice";
at 12:00 – 13:00 Faculties of "Private Law" and "International Law and Comparative Legislation".
For information: at the Japanese Law Research Center, which was established in cooperation with Tashkent State University of Law and Nagoya University, students will have the opportunity to study Japanese law along with the Japanese language. The main purpose of the center is to teach Japanese language and law to students, to support students studying at the center to engage in independent research in the field of law.