“Legal Research Week” doirasida Gdansk universiteti professorlari tomonidan ochiq dars o‘tkaziladi
Huquqiy tadqiqotlar haftaligi doirasida Gdansk universitetida ta’lim olish imkoniyatlari va afzalliklari haqida ochiq dars o‘tkaziladi.
Mashg‘ulotni Gdansk universiteti prorektori, professor Anna Yurkovska-Zeidler, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Magdalena Savich, Gdansk universitetining huquq va boshqaruv fakulteti bo‘yicha xalqaro hamkorlik bo‘limi mutaxassisi, professor Edvardas Yuxnevichus olib boradi.
Ochiq darsda Gdansk universitetida akademik mobillik dasturi doirasida ta’lim olish tartibi, ushbu universitetda o‘tiladigan kurslar, kurslarga mas’ul bo‘lgan professor-o‘qituvchilar va talabalar duch kelishi mumkin bo‘lgan boshqa masalalar haqida maʼlumot beriladi.
Mashg‘ulot 19-sentabr 10:00 da TDYU 3-bino 221-xonada boshlanadi. Unda TDYUning barcha talabalari va tadqiqotchilari ishtirok etishi mumkin.

As you know, from September 13 to 19, Tashkent State University of Law will hold Legal Research Week.
As part of Legal Research Week, a session on the opportunities and benefits of studying at Gdansk University will be held.
The session will be conducted by Professor Anna Jurkowska-Zeidler, Vice-Rector of the University of Gdansk, Magdalena Savich, Head of the International Relations Department, and Edvardas Juchniewiczus, Specialist of the International Cooperation Department of the Faculty of Law and representatives of the University of Gdansk.
The session will provide information about the academic mobility program at the University of Gdansk, courses offered at this university, professors conducting the courses, as well as other issues that students may encounter.
The session will begin on September 19 at 10:00 a.m.(room 221, building 3, TSUL). It is open to all students and researchers of TSUL.