“Legal Research Week” doirasida Gdansk universiteti professorlari tomonidan ochiq dars o‘tkaziladi
Huquqiy tadqiqotlar haftaligi doirasida Gdansk universitetida ta’lim olish imkoniyatlari va afzalliklari haqida ochiq dars o‘tkaziladi.
Mashg‘ulotni Gdansk universiteti prorektori, professor Anna Yurkovska-Zeidler, Xalqaro aloqalar bo‘limi boshlig‘i Magdalena Savich, Gdansk universitetining huquq va boshqaruv fakulteti bo‘yicha xalqaro hamkorlik bo‘limi mutaxassisi, professor Edvardas Yuxnevichus olib boradi.
Ochiq darsda Gdansk universitetida akademik mobillik dasturi doirasida ta’lim olish tartibi, ushbu universitetda o‘tiladigan kurslar, kurslarga mas’ul bo‘lgan professor-o‘qituvchilar va talabalar duch kelishi mumkin bo‘lgan boshqa masalalar haqida maʼlumot beriladi.
Mashg‘ulot 19-sentabr 10:00 da TDYU 3-bino 221-xonada boshlanadi. Unda TDYUning barcha talabalari va tadqiqotchilari ishtirok etishi mumkin.

В рамках Legal Research Week профессора Гданьского университета проведут открытый урок
Как вы знаете, с 13 по 19 сентября Ташкентским государственным юридическим университетом будет проведена Legal Research Week.
В рамках Недели юридических исследований состоится открытая лекция о возможностях и преимуществах обучения в Гданьском университете.
Обучение проведут проректор Гданьского университета, профессор Анна Юрковска-Зейдлер, начальник отдела по международным связям Магдалена Савич, специалист отдела международного сотрудничества факультета права и управления Гданьского университета Эдвардас Юхневичус.
На открытом уроке будет представлена информация о программе академической мобильности в Гданьском университете, курсах, предлагаемых в этом университете, профессорах, ведущих курсы, а также о других вопросах, с которыми могут столкнуться студенты.
Занятие начнется 19 сентября в 10:00 в аудитории №221 здания №3 ТГЮУ. В нем могут принять участие все студенты и исследователи ТГЮУ.