Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 80 foizdan kam bo‘lmasligi hamda ingliz yoki yapon tilini bilish darajasi B2 va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
Xorijiy universitetning akademik mobillik dasturi boʻyicha oʻqishni istagan talabalar 19-sentabrgacha fakultet dekanatlariga quyidagi hujjatlarni taqdim etishi kerak:
1. Akademik transkript nusxasi.
3. Ingliz tilini yoki yapon tilini bilish sertifikati.
4. Boshqa sertifikatlar.
Loyiha talabalarga 2024-yilning bahorgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Университет MIE объявляет программа академической мобильности для студентов 2–4 курсов ТГЮУ
Для участия в этой программе кандидаты должны иметь средний балл по GPA не ниже 80% и знание английского либо японского языка (на уровне B2 или выше).
Студенты, желающие учиться по программе академической мобильности в зарубежном университете, должны предоставить в деканаты своих факультетов до 19 сентября следующие документы:
3. Сертификат знания английского либо японского языка.
Проект позволяет обучаться в весеннем семестре 2024 года в зарубежном университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, если студент учится в ТГЮУ на платно-контрактной основе, то сумма контракта, а также все другие расходы (транспорт, виза, страхование, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.