TDYU va Roma Tre universiteti o‘rtasidagi hamkorlik kengaymoqda
Toshkent davlat yuridik universiteti ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Baxshillo Xodjaev Italiyadagi xizmat safari doirasida Rim shahrida joylashgan va dunyoning TOP-1000 nufuzli universitetlari qatoridan o‘rin olgan Roma Tre universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida mazkur universitet rahbariyati va professor-oʻqituvchilari hamda TDYU delegatsiyasi o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda hamkorlikda “Law and Technology” yoʻnalishida magistrlik dasturini tashkil etish, akademik almashinuv dasturlarida ishtirok etayotgan talabalar sonini kengaytirish, professor-oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, shuningdek, “Kiber makonning huquqiy landshaftini o‘rganish” mavzusidagi yozgi maktabni joriy yilning 24—28-iyun kunlari TDYUda oʻtkazish boʻyicha muzokaralar o‘tkazilib, muhokama qilingan masalalar yuzasidan aniq chora-tadbirlar belgilandi.
Shu bilan birga, TDYU delegatsiyasi Roma Tre universitetida akademik almashinuv doirasida oʻqiyotgan universitetimiz talabalari bilan uchrashib, ularning almashinuv dasturi doirasida olgan ijobiy tajribasini Toshkent davlat yuridik universiteti faoliyatiga joriy etish boʻyicha fikr almashildi.

Расширяется сотрудничество между ТГЮУ и университетом Roma Tre
В рамках своей рабочей поездки в Италию, проректор по научной работе и инновациям Ташкентского государственного юридического университета, Бахшилло Ходжаев, посетил университет Roma Tre, расположенный в Риме и входящий в топ-1000 престижных университетов мира.
В ходе визита состоялась встреча руководства и профессорско-преподавательского состава университета с делегацией ТГЮУ.
На встрече были обсуждены вопросы организации совместной магистерской программы по направлению "Law and Technology", расширения числа студентов, участвующих в программах академического обмена, налаживания профессорско-преподавательского обмена, а также проведения Летней школы на тему "Изучение правового ландшафта киберпространства" в ТГЮУ с 24 по 28 июня текущего года.
Делегация ТГЮУ так же встретилась со студентами, обучающимися в университете Roma Tre по программе академического обмена, чтобы обсудить возможность внедрения положительного опыта, полученного студентами в рамках программы, в деятельность Ташкентского государственного юридического университета.