TDYU va Roma Tre universiteti o‘rtasidagi hamkorlik kengaymoqda
Toshkent davlat yuridik universiteti ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Baxshillo Xodjaev Italiyadagi xizmat safari doirasida Rim shahrida joylashgan va dunyoning TOP-1000 nufuzli universitetlari qatoridan o‘rin olgan Roma Tre universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida mazkur universitet rahbariyati va professor-oʻqituvchilari hamda TDYU delegatsiyasi o‘rtasida uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda hamkorlikda “Law and Technology” yoʻnalishida magistrlik dasturini tashkil etish, akademik almashinuv dasturlarida ishtirok etayotgan talabalar sonini kengaytirish, professor-oʻqituvchilar almashinuvini yoʻlga qoʻyish, shuningdek, “Kiber makonning huquqiy landshaftini o‘rganish” mavzusidagi yozgi maktabni joriy yilning 24—28-iyun kunlari TDYUda oʻtkazish boʻyicha muzokaralar o‘tkazilib, muhokama qilingan masalalar yuzasidan aniq chora-tadbirlar belgilandi.
Shu bilan birga, TDYU delegatsiyasi Roma Tre universitetida akademik almashinuv doirasida oʻqiyotgan universitetimiz talabalari bilan uchrashib, ularning almashinuv dasturi doirasida olgan ijobiy tajribasini Toshkent davlat yuridik universiteti faoliyatiga joriy etish boʻyicha fikr almashildi.

Cooperation between TSUL and Roma Tre University is expanding
Within the framework of his working trip to Italy, the vice-rector on scientific work and innovations of Tashkent State University of Law, Bakhshillo Khodjaev, visited Roma Tre University, located in Rome and included in the top 1000 prestigious universities of the world.
During the visit, a meeting of the university's representatives and teaching staff with the delegation of Tashkent State University of Law was held.
At the meeting they discussed the issues of organizing a joint master's program in "Law and Technology", expanding the number of students participating in academic exchange programs, establishing an exchange of teaching staff, as well as holding a summer school on the theme "Studying the legal landscape of cyberspace" in TSUL from 24 to 28 June this year.
The TSUL delegation also met with students studying at Roma Tre University under the academic exchange program to discuss the possibility of introducing the positive experience gained by students under the program into the activities of Tashkent State University of Law.