Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 75 foizdan kam bo‘lmasligi hamda ingliz tilini bilish darajasi B2 va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
Akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar 10-noyabrga qadar fakultet dekanatlariga quyidagi hujjatlarni taqdim etishi lozim:
– faollik to‘g‘risidagi boshqa sertifikatlar (agar mavjud bo‘lsa).
Loyiha 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi semestrini xorijiy hamkor universitetda to‘lov-kontrakt to‘lanmagan holda o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Candidates wishing to study under this program must have a Grade Point Average (GPA) of at least 75 percent and an English language proficiency level of B2 or higher.
Students who wish to participate in the academic mobility program for the fall semester must submit the following documents to their faculty dean’s office by November 10:
– a copy of the passport page containing personal data;
Certificates and recommendation letters issued during online events will not be accepted.
The project allows students to study at a foreign partner university during the fall semester of the 2025/2026 academic year without paying tuition fees. However, if the student studies at TSUL on a fee basis, he/she must also pay the tuition fee and cover all other expenses (transportation, visa, insurance, accommodation, and living expenses).