TDYU hamkori bo‘lgan Vengriyaning Gaspar Karoli universiteti magistratura talabalari uchun akademik mobillik dasturini e’lon qildi
Ushbu dasturda o‘qishni xohlagan nomzodlardan o‘rtacha o‘zlashtirish ko‘rsatkichi (GPA) 80 foizdan kam bo‘lmasligi hamda ingliz tilini bilish darajasi B2 (IELTS 6.0) va undan yuqori bo‘lishi talab etiladi.
2025/2026-o‘quv yilining kuzgi yoki bahorgi semestrida akademik mobillik dasturida ishtirok etishni istagan talabalar fakultet dekanatlariga quyidagi hujjatlarni topshirishi lozim:
– faollik to‘g‘risida boshqa sertifikatlar (agar mavjud bo‘lsa).
Onlayn tadbirlarda berilgan sertifikat va tavsiyanomalar qabul qilinmaydi.
Loyiha xorijiy hamkor universitetda 2025/2026-o‘quv yilining kuzgi yoki bahorgi semestrini to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba TDYUda to‘lov-kontrakt asosida ta’lim olayotgan bo‘lsa, kontrakt to‘lovini to‘laydi va boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Университет Гаспара Кароли в Венгрии объявляет о программе академической мобильности для магистрантов
Кандидаты, желающие обучаться по этой программе, должны иметь средний балл (GPA) не менее 80 процентов и уровень владения английским языком B2 или выше.
Студентам, желающим принять участие в программе академической мобильности в осеннем семестре или весеннем семестре (2025-2026), необходимо предоставить деканатам факультетов следующие документы:
– копия академической справки;
– копия страницы с персональными данными загранпаспорта;
– сертификат о владении английским языком;
– иные справки об активности (при наличии).
Проект позволит студентам пройти обучение в осеннем или весеннем семестре 2025/2026 учебного года в зарубежном вузе-партнере без внесения платы за обучение. Однако если студент обучается в ТГЮУ на платно-контрактной основе, он/она оплачивает также стоимость контракта и берет на себя все остальные расходы (транспорт, виза, страховка, общежитие и расходы на проживание).