TDYU hamkori bo‘lgan Adam Miskevich universiteti 2–4-bosqich talabalari uchun akademik almashinuv dasturini e’lon qildi
Dasturda ishtirok etish uchun nomzodlardan GPA 80% dan kam bo‘lmasligi talab qilinadi.
Xorijiy oliy ta’lim muassasasida talabalar almashinuv dasturi bo‘yicha o‘qishni istagan TDYU talabalari 28-mayga qadar quyidagi hujjatlarni dekanatlarga taqdim etishi lozim:
1) akademik transkipt nusxasi;
2) xorijga chiqish pasportining shaxsiy maʼlumotlar yozilgan varag‘i nusxasi;
3) Ingliz tilini bilish sertifikati:
– TOEFL iBT 80 va undan yuqori;
– IELTS 6.0 va undan yuqori;
– TOEIC 750 va undan yuqori;
– Cambridge CAE yoki CPE B2 va undan yuqori;
4) boshqa sertifikatlar;
5) bog‘lanish uchun ma’lumotlar.
Loyiha 1 semestr (2025-yil 1-oktabrdan 2026-yil 20-fevralgacha) hamkor xorijiy universitetda to‘lov-kontrakt to‘lamasdan o‘qish imkonini beradi. Lekin talaba boshqa barcha xarajatlar (transport, viza, sug‘urta, yotoqxona va yashash xarajatlari)ni qoplaydi.

Партнер ТГЮУ – Университет Адам Мицкевича объявляет программу академической мобильности для студентов 2–4 курсов ТГЮУ
Для участия в этой программе кандидаты должны иметь средний балл по GPA не ниже 80%.
Для обучения по программе академической мобильности в зарубежном университете, кандидаты должны предоставить в деканаты факультетов до 28 мая следующие документы:
3. Сертификат о знании языка:
– Cambridge CAE yoki CPE B2 и выше.
5. Контактные данные.
Проект позволяет обучаться 1 семестр (с 1 октября 2025 года по 20 февраля 2026 года) в университете-партнере без оплаты контракта. Вместе с тем, все другие расходы (транспорт, общежитие и расходы на проживание) покрываются студентом.