Xabaringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2025-yil 18-iyundagi 374-son qarori 31-bandiga asosan savollar ro‘yxati oliy ta’lim tashkilotlari rasmiy veb-saytlari va ijtimoiy tarmoqlarda yakka tartibdagi suhbat boshlanishidan kamida o‘n besh kun avval e’lon qilinishi belgilangan.
Abituriyentlar quyidagi mezonlar asosida suhbatdan o‘tkaziladi:
— akademik litseylar dasturlari doirasida huquqiy fanlar bo‘yicha bilim saviyasi va o‘zlashtirish darajasi;
— yuridik mutaxassislikni tanlashdagi motivatsiyasi (yuridik mutaxassislikning mohiyati va ijtimoiy ahamiyatini tushunishi hamda unga doimiy qiziqishi);
— nutq madaniyatining shakllangani, o‘z fikrini ravon ifoda etishi va tanqidiy fikrlash salohiyatiga egaligi;
— umumiy dunyoqarashning shakllangani, muntazam ravishda o‘z ustida ishlashi va ijodkorlik qobiliyati.

Утвержден перечень вопросов для индивидуального собеседования с выпускниками академического лицея при ТГЮУ, получившими рекомендации
Напоминаем, что в соответствии с пунктом 31 постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан № 374 от 18 июня 2025 года, перечень вопросов должен быть опубликован на официальных веб-сайтах и в социальных сетях высших образовательных учреждений не позднее чем за 15 дней до начала индивидуального собеседования.
Абитуриенты будут проходить собеседование на основе следующих критериев:
— уровень знаний и степень усвоения правовых дисциплин в рамках программ академических лицеев;
— мотивация выбора юридической специальности (понимание сути и социальной значимости юридической профессии, наличие устойчивого интереса к ней);
— сформированность речевой культуры, умение ясно излагать свои мысли и способность к критическому мышлению;