TDYU va “Regional Dialogue” oʻrtasida  hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
Toshkent davlat yuridik universitetida “Regional Dialogue” ХНТning O‘zbekistondagi filiali vakillari bilan uchrashuv tashkil etildi.
Uchrashuvda TDYU rektori Akbar Tashkulov, Xalqaro hamkorlik va uzluksiz ta’lim bo‘yicha prorektor Dilshod Umarov, tashkilotning mamlakatimizdagi filiali rahbari Petra Goryup, filial rahbari o‘rinbosari Behzod Sharipov, filial dasturi mutaxassisi Nodirjon Jo‘rayev hamda universitetning mas’ul xodimlari ishtirok etdi.
Tadbir davomida xorijlik professor-o‘qituvchilar va ekspertlar tomonidan ma’ruzalar va seminarlar-treninglar o‘tkazish, xalqaro tanlovlarda samarali ishtirok etish uchun trenerlarni jalb qilish, shuningdek, hamkorlikda tadbirlar tashkil etish bo‘yicha qo‘shma dasturlarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, tomonlar yuridik texnikumlarning o‘quv reja va dasturlarini takomillashtirish, hududlardagi yuridik fakultet va yuridik texnikum o‘qituvchilari uchun seminar-treninglar tashkil etish bo‘yicha taklif va tavsiyalar berdi.
Shuningdek, Amerika Qo‘shma Shtatlari universitetlari va Toshkent davlat yuridik universiteti bilan akademik hamkorlikni kengaytirish yuzasidan fikr almashildi.

A meeting with representatives of the branch of the INGO "Regional Dialogue" in Uzbekistan was conducted at Tashkent State Law University.
The meeting was attended by the rector of TSUL Akbar Tashkulov, vice-rector for international cooperation and further education Dilshod Umarov, head of the branch in Uzbekistan Petra Goryup, deputy head of the branch Behzod Sharipov, specialist of the branch program Nodirjon Zhuraev, as well as university staff.
During the event, issues of further implementation of joint programs for conducting lectures and training seminars by foreign professors and experts, attracting trainers for effective participation in international competitions, as well as organizing joint events were discussed.
In addition, the parties made proposals and recommendations on improving the curricula and programs of law colleges, organizing trainings for teachers of law faculties and law colleges in the regions.
The parties also exchanged views on expanding academic cooperation with the universities of the United States of America and Tashkent State University of Law.