TDYUda “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish sohasida taʼlim va karyera” mavzusida davra suhbati tashkil etildi
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universitetida Rossiya Federatsiyasining Moliyaviy monitoring bo‘yicha federal xizmati (moliyaviy razvedka), Xalqaro tarmoq instituti hamda Moliyaviy monitoring bo‘yicha xalqaro ilmiy-metodologik markazi (MUMSFM) bilan hamkorlikda “Ta’lim va karyera” ta’lim ko‘rgazmasi o‘tkazilmoqda.
Ko‘rgazma doirasida “Jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish sohasida taʼlim va karyera” mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Anjumanda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi, O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti, Rossiya Federatsiyasi Hukumati huzuridagi Qonunchilik va qiyosiy huquqshunoslik instituti, Moliyaviy monitoring bo‘yicha xalqaro ilmiy-metodologik markazi (MUMSFM) vakillari, TDYU, O‘zbekiston va Rossiya Federatsiyasidagi oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari, soha mutaxassislari ishtirok etdi.
Davra suhbatida O‘zbekiston oliy ta’lim muassasalarida jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirish va terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish sohasida ilmiy dasturlarni yo‘lga qo‘yish, milliy tizim haqida darslik tayyorlash, maktab o‘quvchilari uchun moliyaviy xavfsizlik bo‘yicha mavzulashtirilgan darslarni tashkil etish va moliyaviy xavfsizlik bo‘yicha III xalqaro Olimpiada tadbirlari o‘tkazish, Xalqaro tarmoq instituti oli ta’lim muassasalari o‘quv jarayoniga “Grafus” o‘quv tizimini joriy etish masalalari muhokama qilindi.

A roundtable discussion on "Education and career in combating money laundering and terrorist financing" was organized at TSUL
As you know, Tashkent State University of Law in cooperation with the Federal Service for Financial Monitoring (financial intelligence) of the Russian Federation, the International Network Institute and the International Scientific and Methodological Center for Financial Monitoring (MUMSFM) is conducting "Education and Career" exhibition is being held.
Within the framework of the exhibition, a roundtable discussion was organized on the topic "Education and career in combating money laundering and financingterroristm".
The conference was attended by representatives of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, the Department for Combating Economic Crime under the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan, the Institute of Legislation and Comparative Jurisprudence under the Government of the Russian Federation, the International Scientific and Methodological Center for Financial Monitoring (MUFSFM), TSUL, professors and teachers of higher education institutions in Uzbekistan and the Russian Federation, experts in the field participated.
At the roundtable discussion, the establishment of scientific programs in Uzbekistan's higher educational institutions in the field of combating the legalization of proceeds from criminal activities and the financing of terrorism, the preparation of a textbook on the national system, and the organization of themed lessons on financial security for schoolchildren and the issues of conducting the III International Olympiad on financial security, introducing the "Grafus" educational system into the educational process of higher education institutions of the International Network Institute were discussed.