Ekspluatatsiya va taʼmirlash boshqarmasi
Ekspluatatsiya va taʼmirlash boshqarmasi — Toshkent davlat yuridik universitetidagi ekspluatatsiya va taʼmirlash ishlarni olib borishni tashkil etuvchi boshqarma hisoblanadi.
O‘quv va talabalar turar joyi binolarida ekspluatatsiya va taʼmirlash ishlarini olib borish, joriy va kapital taʼmirlash, elektr taʼminoti hamda binolarga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha ishlarini tashkil etish, shu orqali universitetimizda professor-o‘qituvchi, xodim va talabalar uchun qulay shart-sharoitlar yaratishni maqsad qilganmiz.
2020 yilda TDYUU o‘quv binosi o‘quv xonalari va yo‘laklarida joriy taʼmirlash ishlari olib borildi.
1-, 2- va 3-o‘quv binolarining isitish tizimlari zamonaviy fenkoyl va issiqlik almashtirgich (teploobmennik) uskunalariga hozirgi kuz-qish davrida, muntazam xizmat ko‘rsatib kelinmoqda.
Universitetda ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirish, tozalikni saqlash hamda o‘quv jarayoni uchun shart-sharoitlarni yaxshilash ishlari muntazam olib boriladi.
1- va 2-talabalar turar joyi binolari yo‘laklarida joriy taʼmirlash ishlari olib borildi, sanuzel hamda yuvinish xonalar zamonaviy dizaynerlik asosida taʼmirlandi. Talabalar turar joylarida kuz-qish mavsumini betalafot o‘tkazish maqsadida 4 ta Grizzly 150 klo.lik kichik isitish qozonlari o‘rnatilgan.
Bundan tashqari, Talabalar turar joylari binolarida bahor yoz mavsumlarida talabalarga darsdan so‘ng maroqli dam olishlari uchun favvoralar tashkil etilgan, bino atroflariga zamonaviy tungi yoritish chiroqlari o‘rnatilgan.
O‘quv va talabalar turar joyi binolarida issiq va sovuq suv tizimlaridagi tugunlarni profilaktik taʼmirlash ishlari bajarilgan.
1- va 3-o‘quv hamda talabalar turar joyi binolarining tom bo‘g‘otini yonuvchi yog‘och qurilmalarini yonish xususiyatini pasaytirish uchun kimyoviy suyuqliklar bilan ishlov berildi va o‘rnatilgan tartibda yong‘in xavfsizlik xizmati xodimlari tomonidan tekshirilib, tegishli dalolatnoma bilan rasmiylashtirildi.
Universitet binolaridagi barcha ichki va tashqi elektr tizimini (kabel, elektr simlari, shitlar) qarshilikka chidamlilik quvvati laboratoriya usulida sinovdan o‘tkazildi.
universitetda ko‘kalamzorlashtirish va obodonlashtirish ishlarini olib borish, tozalikni saqlash, o‘quv jarayoni uchun shart-sharoitlarni yaxshilash;
Universitetga tegishli bo‘lgan avtotransport vositalarining texnik holatini ko‘zdan kechirish, yo‘l varaqalari berish va avtotransport vositalaridan foydalanish hamda yo‘l harakati qoidalariga so‘zsiz rioya etilishini taʼminlash.
Bozarov Ixtiyorjon Xakimovich – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi boshlig‘i
Niyozov Odil Abdruaxmonovich– Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi Qurilish va ta'mirlash bo‘limi bosh muhandisi.
Yuldashev Olimjon Chorshanbievich – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi Elektr ta'minoti bo‘limi bosh energetigi.
Alimov Shuxrat Gulyamjanovich – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi texnik-mexanigi.
Salieva Muxtasarxon Begijonovna – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi Qurilish va ta'mirlash bo‘limi muhandisi.
Maxmudova Surayyo Abdumannopovna – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi Binolarga xizmat ko‘rsatish bo‘limi 1-bino komendanti.
Anvarova Nargiza Abduraximovna – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi Binolarga xizmat ko‘rsatish bo‘limi 2-bino komendanti.
Muratova Sevara Baxtiyarovna – Ekspluatatsiya va ta'mirlash boshqarmasi Binolarga xizmat ko‘rsatish bo‘limi 3-bino komendanti

Department of Exploitation and Restoration
Department of Exploitation and Restorationis a department that organizes the  exploitation and restoration of Tashkent State University of Law.
We aim to carry out exploitation and restoration in educational and student dormitories, current and capital repairs, power supply and maintenance of buildings, thereby creating favorable conditions for faculty, staff and students at our university.
In 2020, the current repair work was carried out in the classrooms and corridors of the educational building of Tashkent State University of Law.
The heating systems of the 1st, 2nd and 3rd educational buildings are regularly serviced by modern fennel and heat exchanger equipment in the autumn-winter period.
Landscaping, maintenance, cleanlining and improving the conditions for the educational process is being done on a daily basis at the University.
The corridors of the 1st and 2nd dormitories were repaired, the bathroom and washrooms were renovated in a modern design. In order to spend the autumn-winter season in the dormitories safely4 Grizzly 150 klo. small heating boilers are installed.
In addition, fountains have been set up in the dormitories to provide students with an enjoyable rest after classes during the spring and summer seasons, and modern night lighting has been installed around the building.
Prophylactic repairs of nodes in hot and cold water systemswere carried out in educational and student dormitories.
1st and 3rd academic and student dormitory roofs with chemical liquidswere processed to reduce the flammability of wood-burning wood appliancesand inspected by fire service personnel in the prescribed manner and formalized in the relevant act.
The resistance of all internal and external electrical systems (cables, electric wires, shields) in the university buildings were tested in the laboratory.
Review of the technical condition of vehicles belonging to the University, issuance of road permits and use of vehicles and following traffic rules.
Bozarov Ikhtiyorjon Khakimovich – Head of the Department of Exploitation and Restoration
Niyozov Odil Abdruaxmonovich – Chief Engineer of the Construction and Repair Management of the Department of Exploitation and Restoration
Yuldashev Olimjon Chorshanbievich – Chief Power Engineer of the Power Supply Management of the Department of Exploitation and Restoration
Abdukadirov Abdirazzak Abdusamatovich – Warehouse Manager of Construction and Maintenance department
Alimov Shukhrat GulyamjanovichTechnician-mechanic of the Construction and Maintenance department
Salieva Mukhtasarkhon BegijonovnaEngineer of the Construction and Maintenance department
Makhmudova Surayo AbdumannopovnaCommandant of the 1st building of Construction and Maintenance department
Anvarova Nargiza Abdurakhimovna Commandant of the 2nd building of the Construction and Maintenance department
Muratova Sevara BakhtiyarovnaCommandant of the 3rd building of the Construction and Maintenance department