“TechnoWays” texnologik rivojlanish marafoni boʻlib oʻtadi
Toshkent davlat yuridik universitetida 2023-yil 25-may kunidan 9-iyun kuniga qadar “TechnoWays” texnologik rivojlanish marafoni o‘tkaziladi. Marafon davomida universitet talabalari uchun qanday qilib startap gʻoyalarni topish, ularni tayyor loyiha sifatida shakllantirib, Innovatsion rivojlanish agentligi tomonidan eʼlon qilinadigan qiymati 1 mlrd. soʻmgacha boʻlgan startap tanlovlarda ishtirok etish haqida foydali ma’lumotlar beriladi.
Marafon doirasida umumiy budjeti 10.000.000 soʻm boʻlgan tanlov tashkil etiladi. Tanlovda talabalar yakka oʻzi yoki koʻpi bilan uch nafardan iborat tarkibdagi jamoa boʻlib roʻyxatdan oʻtishi mumkin.
Tanlov g‘oliblari quyidagicha taqdirlanadi:
1-oʻrin – 5 000 000 (besh million) soʻm;
2-oʻrin – 3 000 000 (uch million) soʻm;
3-oʻrin – 2 000 000 (ikki million) soʻm.
Tanlovda ishtirok etish uchun quyidagi link orqali roʻyxatdan oʻtish kerak: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfmOrfJe_A1kc2KC7ksuTl4XbpHB3_pKoYg1II3OKgGXyEIBg/viewform?usp=sf_link⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Состоится марафон технологического развития «TechnoWays»
Марафон технологического развития «TechnoWays» пройдет в Ташкентском государственном юридическом университете с 25 мая по 9 июня 2023 года. В ходе марафона будет студентам университета будет предоставлена информация о том, как найти стартап-идеи, сформировать их в виде готовых проектов, участвовать в стартап-конкурсах Агентства инновационного развития стоимостью 1 млрд сумов.
В рамках марафона будет организован конкурс с общим бюджетом 10 000 000 сумов. Студенты могут зарегистрироваться для участия в конкурсе индивидуально или в составе команды до трех человек.