TDYU talabalari uchun yozgi ta’til davrida “Yoshlar — huquqshunoslar” targ‘ibot tanlovi e’lon qilindi
Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari tomonidan yozgi ta’tilning iyun-iyul oylari davomida maktablarda huquqiy targ‘ibot, sport va boshqa tanlovlar tashkil etish orqali o‘quvchilarining huquqiy bilimlarini oshirish hamda loyihada faol bo‘lgan iqtidorli talabalarni rag‘batlantirish maqsadida tashkil etilayotgan tanlovda qatnashishni istaganlar talaba o‘zining hududidagi istalgan umumta’lim maktabida quyidagi yo‘nalishlardan birirda faoliyat olib borishi mumkin:
1. “Men kimman — men kim bo‘laman?” mavzusida o‘quvchilar uchun motivatsion davra suhbati va huquqiy targ‘ibot tashkil etish;
2. O‘quvchilar o‘rtasida sport o‘yinlarini tashkil etish;
3. O‘quvchilar o‘rtasida intellektual salohiyatni yuksaltirishga qaratilgan loyihalar tashkil etish.
Loyihalarda “Bolalar huquqlari maktabi” mavzusidagi interaktiv darslar, “Huquqiy savodxonlik” — qonunlar bilan tanishish uchun o‘yin formatidagi mashg‘ulotlar, “Yosh huquq himoyachilari” — maktab yoshidagi bolalar uchun huquqiy maslahat xizmatlarini qamrab olish maqsadga muvofiq.
Tanlov ishtirokchisi o‘tkazilgan tadbirlar haqidagi kunlik qisqacha ma’lumot (maktabning joylashgan hududi, raqami, o‘quvchilar soni va rasmlar)ni ilova qilgan holda @TDYU2025_1 Telegram manziliga yuborishi kerak.
Iyul oyining so‘nggida eng ko‘p va sifatli huquqiy targ‘ibot tadbirlarini tashkil etgan talabalar aniqlanib, sertifikat bilan taqdirlanadi va moddiy rag‘batlanatiriladi.

The students of TSUL who wish to participate in the contest, which runs in June and July, can conduct legal advocacy, sports, and other events in any secondary school in their region to raise legal awareness among schoolchildren and encourage talented students who actively participate in the project.
Participants can engage in one of the following areas:
1. Organizing motivational discussions and legal advocacy for schoolchildren on the topic "Who am I - Who will I become?";
2. Conducting sports games among schoolchildren;
3. Implementing projects aimed at developing the intellectual potential of students.
As part of the projects, interactive lessons on the topic "School of Children's Rights," play-based legal literacy activities to familiarize students with laws, and legal consultations for schoolchildren under the "Young Human Rights Defenders" program are recommended.
Contest participants must send daily brief information about the activities carried out (location of the school, its number, number of participants, and photos) to the Telegram address @TDYU2025_1.
At the end of July, the students who have organized the most and highest quality legal events will be identified and awarded certificates and valuable prizes.