TDYU talabalari uchun yozgi ta’til davrida “Yoshlar — huquqshunoslar” targ‘ibot tanlovi e’lon qilindi
Toshkent davlat yuridik universiteti talabalari tomonidan yozgi ta’tilning iyun-iyul oylari davomida maktablarda huquqiy targ‘ibot, sport va boshqa tanlovlar tashkil etish orqali o‘quvchilarining huquqiy bilimlarini oshirish hamda loyihada faol bo‘lgan iqtidorli talabalarni rag‘batlantirish maqsadida tashkil etilayotgan tanlovda qatnashishni istaganlar talaba o‘zining hududidagi istalgan umumta’lim maktabida quyidagi yo‘nalishlardan birirda faoliyat olib borishi mumkin:
1. “Men kimman — men kim bo‘laman?” mavzusida o‘quvchilar uchun motivatsion davra suhbati va huquqiy targ‘ibot tashkil etish;
2. O‘quvchilar o‘rtasida sport o‘yinlarini tashkil etish;
3. O‘quvchilar o‘rtasida intellektual salohiyatni yuksaltirishga qaratilgan loyihalar tashkil etish.
Loyihalarda “Bolalar huquqlari maktabi” mavzusidagi interaktiv darslar, “Huquqiy savodxonlik” — qonunlar bilan tanishish uchun o‘yin formatidagi mashg‘ulotlar, “Yosh huquq himoyachilari” — maktab yoshidagi bolalar uchun huquqiy maslahat xizmatlarini qamrab olish maqsadga muvofiq.
Tanlov ishtirokchisi o‘tkazilgan tadbirlar haqidagi kunlik qisqacha ma’lumot (maktabning joylashgan hududi, raqami, o‘quvchilar soni va rasmlar)ni ilova qilgan holda @TDYU2025_1 Telegram manziliga yuborishi kerak.
Iyul oyining so‘nggida eng ko‘p va sifatli huquqiy targ‘ibot tadbirlarini tashkil etgan talabalar aniqlanib, sertifikat bilan taqdirlanadi va moddiy rag‘batlanatiriladi.

Для студентов ТГЮУ в период летних каникул объявлен конкурс пропаганды «Молодежь — юристы»
Студенты ТГЮУ, желающие принять участие в конкурсе, который проходит в июне-июле, могут в любых общеобразовательных школах своего региона проводить правовую пропаганду, спортивные и другие мероприятия с целью повышения правовых знаний школьников и поощрения талантливых студентов, активно участвующих в проекте.
Участники могут заниматься одной из следующих направлений:
1. Организация мотивационных кругов общения и правовой пропаганды для школьников на тему «Кто я — кем я стану?»;
2. Проведение спортивных игр среди школьников;
3. Реализация проектов, направленных на развитие интеллектуального потенциала учащихся.
В рамках проектов рекомендуются интерактивные уроки по теме «Школа прав ребенка», игровые занятия по правовой грамотности для знакомства с законами, а также правовые консультации для школьников в рамках программы «Молодые защитники прав».
Участник конкурса должен ежедневно отправлять краткую информацию о проведенных мероприятиях (местонахождение школы, ее номер, количество участников и фотографии) на телеграм-адрес @TDYU2025_1.
В конце июля будут определены студенты, организовавшие наибольшее количество и наиболее качественные правовые мероприятия, которые будут награждены сертификатами и материальными поощрениями.