TDYUda “XXI asr kriminalistikasi: erishilgan yutuqlar va kelajak istiqbollari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti “Kriminalistika va sud ekspertizasi” kafedrasi tomonidan yuridik fanlar nomzodi, dotsent A.Norboyev xotirasiga bag‘ishlab tashkil etilgan anjumanda TDYU, O‘zbekiston Respublikasi IIV Akademiyasi va O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universiteti professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Konferensiyada zamonaviy kriminalistikaning dolzarb masalalari, kafedraning ilmiy salohiyatini oshirish va eng yangi texnologiyalardan foydalangan holda o‘quv jarayoniga zamonaviy o‘qitish usullarini joriy etish masalalari muhokama qilindi.

В ТГЮУ состоялась республиканская научно-практическая конференция “Криминалистика XXI века: достижения и перспективы на будущее"
В конференции, организованной кафедрой криминалистики и судебной экспертизы Ташкентского государственного юридического университета в память о кандидате юридических наук, доценте А.Норбоеве, приняли участие преподаватели ТГЮУ, Академии МВД Республики Узбекистан и Университета Общественной Безопасности Республики Узбекистан.
На конференции обсуждались актуальные вопросы современной криминалистики, вопросы повышения научного потенциала кафедры и внедрения современных методов обучения в учебный процесс с использованием новейших технологий.