TDYU professor-o‘qituvchilari Qozon federal universitetida ma’ruza qildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Davlat va huquq nazariyasi kafedrasi professor-o‘qituvchilari Rossiya Federatsiyasining Qozon federal universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida universitetning yuridik fakulteti talabalari uchun mashg‘ulotlar tashkil etildi.
Mashg‘ulotlarda Konstitutsiyaviy huquq kafedrasi dotsenti v.b. S.Muratayev, Davlat va huquq nazariyasi kafedrasi professor-o‘qituvchilari M.Sadikov, Sh.Hayitov, A.Xo‘janazarov va A.Sodikov “Ijtimoiy munosabatlar va huquq” mavzusida ma’ruza qilishdi.
Interaktiv metodlar asosida olib borilgan mashg‘ulotlarda universitet talabalarining mavzu yuzasidan savollariga javob qaytarildi.
Eslatib o‘tamiz, tashrif doirasida professor-o‘qituvchilarimiz “Kazan digital week 2023”da ham ishtirok etadi.
Ma’lumot uchun: Qozon federal universiteti THE reytingida 801–1000-o‘rindagi oliy ta’lim muassasasi hisoblanadi.

Преподаватели ТГЮУ прочитали лекцию в Казанском федеральном университете
Преподаватели кафедры теории государства и права Ташкентского государственного юридического университета посетили Казанский федеральный университет Российской Федерации.
В рамках визита были организованы тренинги для студентов юридического факультета университета.
В ходе занятий и.о. доцента кафедры конституционного права С.Муратаев, преподаватели кафедры теории государства и права М.Садиков, Ш.Хайитов, А.Хужаназаров и А.Содиков прочитали лекцию на тему «Общественные отношения и право».
В ходе тренингов, основанных на интерактивных методах, студенты университета получили ответы на интересующие их вопросы.
Напоминаем, что в рамках визита наши преподаватели также примут участие в Kazan digital week 2023.
Для справки: Казанский федеральный университет – высшее учебное заведение, занимающее 801-1000 места в рейтинге THE.