“Firibgarlik, uning turlari va unga imkon beruvchi omillar” mavzusida ovozli chat tashkil etiladi
Xabaringiz bor, 2022-yil 11-avgustda Oʻzbekiston Respublika adliya vaziri o‘rinbosari va Ichki ishlar vaziri o‘rinbosari tomonidan “Firibgarlik jinoyatlarini oldini olish boʻyicha “Mahallabay” huquqiy targʻibot tadbirlarini amalga oshirishga oid kompleks chora-tadbirlar” dasturi tasdiqlangan.
Ushbu hujjatda belgilangan vazifalarning ijrosini ta’minlash, fuqarolarga firibgarlik va uning turlari, firibgarlik holatlarining oldini olish bo‘yicha ma’lumot berish maqsadida Toshkent davlat yuridik universiteti tomonidan “Firibgarlik, uning turlari va unga imkon beruvchi omillar” mavzusida ovozli chat tashkil etilmoqda. Unda “Jinoyat huquqi, kriminologiya va korrupsiyaga qarshi kurashish” kafedrasi dotsenti, yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD), advokat Razzoq Altiyev ishtirok etadi.
Universitetning rasmiy telegram kanali (@tsulofficial)da o‘tkazilayotgan onlayn suhbat 21-oktabr 15:00 da boshlanadi va unda ishtirokchilar mavzu yuzasidan o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishi mumkin.

Будет организован голосовой чат на тему «Мошенничество, его виды и факторы, способствующие его совершению»
Как вы знаете, 11 августа 2022 года заместителем министра юстиции и заместителем министра внутренних дел Республики Узбекистан утверждена Программа комплексных мер по реализации правовых разъяснительные мероприятий «Махаллабай» по профилактике мошенничества.
В целях обеспечения выполнения задач, определенных в данном документе, информирования граждан о мошенничестве и его видах, предотвращения мошенничества Ташкентский государственный юридический университет организует голосовой чат на тему «Мошенничество, его виды и факторы, способствующие его совершению». В нем примет участие доцент кафедры уголовного права, криминологии и противодействия коррупции, доктор философии по юридическим наукам (PhD), адвокат Раззок Алтиев.
Онлайн-беседа начнется 21 октября в 15:00 на официальном телеграм-канале университета (@tsulofficial), участники смогут получить ответы на интересующие их вопросы.