Toshkent davlat yuridik universitetida dotsent Ilyuza Mirzayeva tavalludining 85 yilligi munosabati bilan “Mohir ustoz va ardoqli muallim” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy davra suhbati o‘tkazilmoqda.
Tadbir 23-dekabr 12:30 da TDYU 3-bino 221-xonada bo‘lib o‘tadi.
I.Mirzayevaning hayot yo‘li va tajribalarini o‘rganish, uning ilmiy merosini tadqiq etish va yoshlarga yetkazish, ustozning faoliyati haqida yosh yuristlarga ma’lumot berish maqsadida tashkil etilgan anjumanda TDYU rahbariyati, davlat va jamoat tashkilotlari vakillari, olimlar, professor-o‘qituvchilar, Ilyuza Mirzayevaning shogirdlari va talabalar ishtirok etadi.
Ma’lumot uchun: Ilyuza Mirzayeva 1991—2005-yillarda Toshkent davlat yuridik instituti “Rus tili” (keyinchalik “Rus va o‘zbek tili”) kafedrasining birinchi mudiri lavozimida faoliyat yuritgan.

A spiritual and educational event will be organized
Spiritual and educational events dedicated to the 85th anniversary of Associate Professor Ilyuz Mirzayeva are being held at Tashkent State University of Law.
The event will begin on December 23, at 12:30 (room 221, building 3, TSUL).
The round table is organized to study the life path and experience of I. Mirzayeva, study her scientific heritage and inform young lawyers about the activities of the mentor, will be attended by the representatives of TSUL, representatives of state and public organizations, scientists, teachers, and students of Ilyuzy Mirzayeva.
For information: Ilyuza Mirzayeva worked as the first head of the department of the Russian language (later the department of the Russian and Uzbek languages) of Tashkent State Institute of Law from 1991-2005.