Toshkent davlat yuridik universitetida “Karyera kuni” o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universitetida talabalar bilan ishlash samaradorligini oshirish va ularning boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish, bandligini taʼminlash maqsadida “Karyera kuni” mehnat yarmarkasi tashkil etildi.
Mehnat yarmarkasida 20 dan ortiq davlat va nodavlat tashkilotlar, banklar, yuridik firmalar va boshqa muassasalar vakillari hamda universitetning 2000 nafarga yaqin talabalari ishtirok etdi.
Mehnat yarmarkasida talabalarga o‘qishdan bo‘sh vaqtda haq evaziga ishlash, bo‘sh ish o‘rinlari, mehnat sharoitlari va kafolatlari haqida bevosita potensial ish beruvchilar tomonidan ma’lumot berildi.
Yarmarka davomida bakalavriat va magistratura bosqichida tahsil olayotgan talabalar bo‘sh ish o‘rinlari bilan tanishib, nomzodlarga qo‘yilgan talablar, ishga qabul qilish tartibi, xodimlar uchun yaratilgan sharoitlar, ijtimoiy kafolatlar haqida toʻliq ma’lumotlar oldi.
Shuningdek, ishtirokchilar ish beruvchilardan o‘zlarini qiziqtirgan barcha savollarga javob oldi va ishlash istagida bo‘lgan talabalarga oliy yoki o‘rta maxsus ma’lumot talab etiladigan ishlarda ishlash bo‘yicha ish beruvchilar bilan mehnat shartnomasi tuzish imkoniyati yaratildi.

В Ташкентском государственном юридическом университете прошел День карьеры
В Ташкентском государственном юридическом университете в целях повышения эффективности работы со студентами и организации содержательного досуга, обеспечения их занятости организована, ярмарка вакансий «День карьеры».
В ярмарке вакансий приняли участие представители более 20 государственных и негосударственных организаций, банков, юридических фирм и других учреждений, а также около 2000 студентов вузов.
На ярмарке вакансий студентам были проинформированы непосредственно потенциальными работодателями об оплачиваемой работе, вакансиях, условиях труда и гарантиях.
В ходе ярмарки студенты и аспиранты ознакомились с вакансиями и получили полную информацию о требованиях к кандидатам, порядке найма, условиях, созданных для сотрудников, социальных гарантиях.
Также участники получили ответы на все интересующие их вопросы от работодателей, а студентам, желающим работать, была предоставлена возможность заключить трудовой договор с работодателями для работы на должностях, требующих высшего или среднего специального образования.