Toʻlov-kontrakt mablagʻlarini toʻlash muddati 10-iyunga qadar uzaytirildi
Davlat komissiyasi tegishli bayoni bilan ko‘pchilik abituriyentlar va ularning ota-onalari hamda oliy taʼlim muassasalari rektorlarining murojaatlarini inobatga olgan holda ayrim toifadagi talabalar oʻqishi uchun toʻlov haqini oʻtkazish hamda talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning soʻnggi muddati 2023-yilning 10-iyun (shu kuni ham) etib belgilandi.
Bu muddat bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklarida tahsil olayotgan quyidagilarga taalluqli:
– to‘lov-kontrakt, jumladan, tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar (1-kurslar);
– o‘qishi ko‘chirilgan (ko‘chirib tiklangan);
– va qayta tiklangan talabalar uchun.
Shuningdek, kollej va texnikumlarga o‘quvchilikka tavsiya etilgan abituriyentlar (1-bosqich o‘quvchilari) uchun ham muddat 10-iyunga qadar uzaytirildi (2023-yil 15-martdan keyin kontraktini toʻlaganlarning toʻlovi ham inobatga olinadi).
Ma’lumot uchun: yuqori bosqich (2- va undan yuqori kurs) talabalari uchun kontrakt to‘lash muddatini uzaytirish OTM rektor (direktor)larining vakolatiga berilgan.

The deadline for payment of tuition fees is extended until June 10
On the basis of the corresponding decision of the State Commission, the deadline for payment of tuition fees for certain categories of students, taking into account appeals of most applicants and their parents, as well as the rectors of higher educational institutions, as well as registration of admission is extended until June 10, 2023 (inclusive).
The new deadline for payment of the fee is set for the students of bachelor's and master's programs:
- students enrolled on the basis of a contract, particularly a differential contract (1st year);
- students who transferred their studies.
The deadline has also been extended to June 10 for students recommended for college and technical school (1st year). In addition, payments made after March 15, 2023 will be taken into account.
For reference: the extension of the term of payment of the tuition fees for students studying in the 2nd year and above is decided by the rectors (directors) of higher educational institutions.