TDYU “Fuqarolik protsessual va iqtisodiy protsessual huquqi” kafedrasi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Sudyalar oliy kengashi huzuridagi Sudyalar oliy maktabi bilan hamkorlikda “Alohida tartibda ish yuritish” mavzusida оnlayn mahorat darsi tashkil etildi.
“Iqtisodiy protsessual huquqi” modulidan “Ommaviy huquq” fakultetining talabalari uchun o‘tkazilgan mashg‘ulotni Sudyalar oliy maktabi “Iqtisodiy huquq” kafedrasi mudiri, yuridik fanlar nomzodi, dotsent Malika Qalandarova olib bordi.
Mahorat darsida talabalarga alohida tartibda ish yuritish tushunchasi va turlari, ularning iqtisodiy sud ishlarini yuritishning boshqa turlaridan asosiy farqli jihatlari, yuridik ahamiyatga ega bo‘lgan faktlarni aniqlash, bankrotlik, yo‘qolgan sud ishini va ijro ishini tiklash to‘g‘risidagi ishlarni sudda ko‘rishning protsessual xususiyatlari haqida ma’lumot berildi.

Организован онлайн-мастер-класс на тему «Особое производство»
Кафедрой гражданского процессуального и экономического процессуального права ТГЮУ в сотрудничестве с Высшей школой судей при Высшем судейском совете Республики Узбекистан организован онлайн-мастер-класс на тему «Особое производство».
Занятие по модулю «Экономическое процессуальное право» для студентов факультета публичного права провела заведующая кафедрой «Экономическое право» Высшей школы судей при Высшем судейском совете Республики Узбекистан, кандидат юридических наук, доцент Малика Каландарова.
На мастер-классе студентам предоставлена информация о понятии и видах особого производства, их основных отличиях от других видов экономического судопроизводства, процессуальных особенностях рассмотрения в суде дел об установлении фактов, имеющих юридическое значение, банкротстве, восстановлении утраченного судебного и исполнительного производства.