“Oсновы клинического юридического образования” o‘quv-uslubiy qo‘llanmasi chop etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti dotsenti Otabek Narziyev tomonidan tayyorlangan “Oсновы клинического юридического образования” o‘quv-uslubiy qo‘llanmasi chop etildi. Mazkur o‘quv-uslubiy qo‘llanmada yuridik klinikada fuqarolarga bepul yuridik yordam ko‘rsatish jarayonida ishtirok etadigan talabalar uchun mavzular va ma’lumotlar mavjud.
Qo‘llanmada muallif talabalarda yuridik klinikaga murojaat qilgan fuqarolarni qabul qilish ko‘nikmalarini shakllantirish va rivojlantirish, ularning murojaatlaridagi huquqiy muammolarni aniqlash va ushbu muammolarni hal qilish bo‘yicha huquqiy maslahatlar berishni maqsad qilgan.
Ushbu qo‘llanma yuridik klinika ga o‘qishga kirgan talabalar, klinikaning o‘qituvchi-kuratorlari, fuqarolarning murojaatlari va yuridik maslahatlar bilan ishlashga qiziqqan shaxslar uchun mo‘ljallangan.
“Oсновы клинического юридического образования” o‘quv-uslubiy qo‘llanmasi bilan universitet Axborot-resurs markazida tanishish, shuningdek, uni sotib olish uchun universitetga murojaat qilish mumkin.

Издано учебное пособие «Основы клинического юридического образования»
Издано учебное пособие «Основы клинического юридического образования», подготовленное доцентом Ташкентского государственного юридического университета Отабеком Нарзиевым. Настоящее учебно-методическое пособие содержит темы и информацию для студентов, участвующих в процессе оказания бесплатной юридической помощи гражданам в юридической клинике.
В пособии автор ставит цель сформировать и развить у студентов умения принимать граждан, обратившихся в юридическую клинику, выявлять в их обращениях правовые проблемы и давать юридические консультации по решению этих проблем.
Настоящее пособие предназначено для студентов, обучающихся в юридической клинике, преподавателей-кураторов клиники, лиц, заинтересованных в работе с обращениями граждан и юридическими консультациями.
Ознакомиться с учебным пособием «Основы клинического юридического образования» можно в Информационно-ресурсном центре университета, также для его приобретения можно обратиться в университет.