“Oсновы клинического юридического образования” o‘quv-uslubiy qo‘llanmasi chop etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti dotsenti Otabek Narziyev tomonidan tayyorlangan “Oсновы клинического юридического образования” o‘quv-uslubiy qo‘llanmasi chop etildi. Mazkur o‘quv-uslubiy qo‘llanmada yuridik klinikada fuqarolarga bepul yuridik yordam ko‘rsatish jarayonida ishtirok etadigan talabalar uchun mavzular va ma’lumotlar mavjud.
Qo‘llanmada muallif talabalarda yuridik klinikaga murojaat qilgan fuqarolarni qabul qilish ko‘nikmalarini shakllantirish va rivojlantirish, ularning murojaatlaridagi huquqiy muammolarni aniqlash va ushbu muammolarni hal qilish bo‘yicha huquqiy maslahatlar berishni maqsad qilgan.
Ushbu qo‘llanma yuridik klinika ga o‘qishga kirgan talabalar, klinikaning o‘qituvchi-kuratorlari, fuqarolarning murojaatlari va yuridik maslahatlar bilan ishlashga qiziqqan shaxslar uchun mo‘ljallangan.
“Oсновы клинического юридического образования” o‘quv-uslubiy qo‘llanmasi bilan universitet Axborot-resurs markazida tanishish, shuningdek, uni sotib olish uchun universitetga murojaat qilish mumkin.

The manual "Fundamentals of Clinical Legal Education" has been published
A manual “Fundamentals of Clinical Legal Education” written by Otabek Narziev, associate professor of TSUL, has been published. This textbook contains topics and information for students involved in the process of providing free legal assistance to citizens in a legal clinic.
In the manual, the author aims to form and develop students' skills to receive citizens who have applied to a legal clinic, to identify legal problems in their applications, and to give legal advice on solving these problems.
This manual is intended for students studying in a legal clinic, teachers of the clinic, and persons interested in working with citizens' appeals and legal advice.
You can get acquainted with the manual "Fundamentals of Clinical Legal Education" at the Information and Resource Center of the University, you can also contact the university to purchase it.