TDYU talabalari va universitet qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari “Chet ellik talabalar uchun o‘quv mashg‘ulotlari va tanishtiruv” loyihasida ishtirok etmoqda
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti Germaniya Federativ Respublikasi Akademik almashinuv xizmati (DAAD)ning “Chet ellik talabalar uchun o‘quv mashg‘ulotlari va tanishtiruv” loyihasida ishtirok etib, mazkur grantni yutib olgan edi.
Shu munosabat bilan “Xususiy huquq” dekani Bekzod Musayev boshchiligidagi TDYU talabalari va universitet qoshidagi M.Vosiqova nomidagi akademik litsey o‘quvchilaridan iborat jamoa loyiha doirasidagi tadbirlarda ishtirok etish uchun Germaniya Federativ Respublikasiga tashrif buyurdi.
Jamoa a’zolari loyiha doirasida dastlab Germaniyaning Galle shahridagi Martin Lyuter nomidagi universitetida ma’ruza mashg‘ulotlarida ishtirok etdi.
Shuningdek, ular ushbu shahardagi jinoiy sudga tashrif buyurdi.
Ma’lumot uchun: loyiha doirasida TDYU jamoasi Galle, Myunxen hamda Regensburg universitetlariga tashrif buyuradi.

Students of Tashkent State University of Law and the Academic Lyceum under the University participate in the project "Study sessions and introduction for foreign students"
As you know, Tashkent State University of Law took part in the project of academic exchange service of the Federal Republic of Germany (DAAD) "Study sessions and introduction for foreign students" and won this grant.
In this regard, a team of students of Tashkent State University of Law and Academic Lyceum named after M.Vosikova under the University headed by Bekzod Musaev, the Dean of the Private Law Faculty visited the Federal Republic of Germany to participate in the activities under the project.
Team members first attended lecture sessions at Martin Luther University in Halle, Germany.
They also visited a criminal court in that city.
For reference: In the framework of the project, TSUL Team will visit the universities of Halle, Munich, and Regensburg.