TDYU talabalari va universitet qoshidagi akademik litsey o‘quvchilari “Chet ellik talabalar uchun o‘quv mashg‘ulotlari va tanishtiruv” loyihasida ishtirok etmoqda
Xabaringiz bor, Toshkent davlat yuridik universiteti Germaniya Federativ Respublikasi Akademik almashinuv xizmati (DAAD)ning “Chet ellik talabalar uchun o‘quv mashg‘ulotlari va tanishtiruv” loyihasida ishtirok etib, mazkur grantni yutib olgan edi.
Shu munosabat bilan “Xususiy huquq” dekani Bekzod Musayev boshchiligidagi TDYU talabalari va universitet qoshidagi M.Vosiqova nomidagi akademik litsey o‘quvchilaridan iborat jamoa loyiha doirasidagi tadbirlarda ishtirok etish uchun Germaniya Federativ Respublikasiga tashrif buyurdi.
Jamoa a’zolari loyiha doirasida dastlab Germaniyaning Galle shahridagi Martin Lyuter nomidagi universitetida ma’ruza mashg‘ulotlarida ishtirok etdi.
Shuningdek, ular ushbu shahardagi jinoiy sudga tashrif buyurdi.
Ma’lumot uchun: loyiha doirasida TDYU jamoasi Galle, Myunxen hamda Regensburg universitetlariga tashrif buyuradi.

Студенты ТГЮУ и учащиеся Академического лицея при Университете принимают участие в проекте “Учебные занятия и ознакомление для иностранных студентов"
Как вы знаете, Ташкентский государственный юридический университет принял участие в проекте службы академических обменов Федеративной Республики Германия (DAAD) “Учебные занятия и ознакомление для иностранных студентов” и выиграл этот грант.
В связи с этим коллектив студентов ТГЮУ и учащихся Академического лицея имени Восиковой при университете во главе с деканом факультета частного права Бекзодом Мусаевым посетил Федеративную Республику Германия для участия в мероприятиях в рамках проекта.
Члены команды впервые приняли участие в лекционных сессиях в университете Мартина Лютера в Галле, Германия.