Islambek Rustambekov va Said Gulyamov Scopus tomonidan indekslangan ikkita xalqaro nufuzli jurnalning tahririyati a’zosi bo‘ldi
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b., yuridik fanlar doktori, professor Islambek Rustambekov va universitetning “Kiber huquq” kafedrasi mudiri, yuridik fanlar doktori, professor Said Gulyamov huquqiy soha rivojiga qo‘shgan hissasi, ilmiy salohiyati va tajribalari uchun Scopus tomonidan indekslangan xalqaro nufuzli huquqiy jurnallar — “Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution” va “Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi”ning tahririyati a’zoligiga kiritildi.
Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution (RBADR) (Braziliya muqobil nizolarni hal qilish jurnali) — hakamlik, vositachilik, nizolarni hal qilish bo‘yicha maslahatlar, tizimlarni loyihalash, nizolarni onlayn hal qilish va boshqa nizolarni muqobil hal qilish mavzulariga ixtisoslashgan yarim yillik jurnal. Jurnalning vazifasi qonun va jamiyatning turli sohalaridagi nizolarni hal qilishning muqobil yechimlariga oydinlik kiritadigan milliy, xorijiy va xalqaro sud amaliyotidagi ilmiy maqolalar, kitoblarga sharhlarni qo‘llab-quvvatlash va ularni yoritib borishdir.
Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi (TFM) (Tijorat va intellektual mulk huquqi jurnali) — tijorat huquqi va intellektual mulk huquqi sohasidagi huquqiy ilmiy tadqiqotlarni o‘z ichiga olgan jurnal.
Nashr tijorat huquqining kichik sohalari, shu jumladan, tijorat korxonalari huquqi, kompaniyalar huquqi, aylanma vositalar huquqi, transport huquqi, mualliflik huquqi to‘g‘risidagi qonun, tovar belgilari to‘g‘risidagi qonun va patent huquqi kabi intellektual mulk huquqlarini qamrab oladi. TFM huquqiy jihatdan ishonchli korxonalarni qo‘֥llab-quvvatlashga intiladi va Turkiyaning jahon savdosiga ta’sirini ta’minlashda kuchli huquqiy institutlarning ajralmas rolini tan oladi.
TFMning maqsadi raqobatbardosh va innovatsion huquq sohasidagi yetakchi jurnalga aylanib, jamoa a’zolarini ushbu ilmiy hamkorlikni ilmiy ishlari bilan boyitishga chaqirishdir.

Исламбек Рустамбеков и Саид Гулямов стали членами редколлегии двух международных престижных журналов, индексируемых в Scopus
Врио ректора Ташкентского государственного юридического университета, доктор юридических наук, профессор Исламбек Рустамбеков и заведующий кафедрой киберправа университета, доктор юридических наук, профессор Саид Гулямов за вклад в развитие юриспруденции, научный потенциал и опыт приняты в редакционные коллегии международных престижных юридических журналов «Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution» и «Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi».
Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution (RBADR) — это полугодовой журнал, специализирующийся на арбитраже, посредничестве, консультациях по разрешению споров, проектировании систем, онлайн-разрешении споров и других темах альтернативного разрешения споров. Миссией журнала является поддержка научных статей и книг в отечественной, зарубежной и международной судебной практике, освещающих альтернативные пути разрешения конфликтов в различных сферах права и общества.
Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi (TFM) (Журнал коммерческого права и права интеллектуальной собственности) — это журнал, содержащий юридические исследования в области коммерческого права и права интеллектуальной собственности.
Публикация охватывает подотрасли коммерческого права, включая право коммерческих предприятий, корпоративное право, транспортное право, транспортное право, авторское право, право товарных знаков и права интеллектуальной собственности, такие как патентное право. TFM стремится поддерживать юридически обоснованный бизнес и признает неотъемлемую роль сильных правовых институтов в обеспечении влияния Турции на мировую торговлю. Цель TFM — стать ведущим журналом в области конкурентного и инновационного права и пригласить членов коллектива обогатить это научное сотрудничество своей научной работой.