Islambek Rustambekov va Said Gulyamov Scopus tomonidan indekslangan ikkita xalqaro nufuzli jurnalning tahririyati a’zosi bo‘ldi
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b., yuridik fanlar doktori, professor Islambek Rustambekov va universitetning “Kiber huquq” kafedrasi mudiri, yuridik fanlar doktori, professor Said Gulyamov huquqiy soha rivojiga qo‘shgan hissasi, ilmiy salohiyati va tajribalari uchun Scopus tomonidan indekslangan xalqaro nufuzli huquqiy jurnallar — “Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution” va “Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi”ning tahririyati a’zoligiga kiritildi.
Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution (RBADR) (Braziliya muqobil nizolarni hal qilish jurnali) — hakamlik, vositachilik, nizolarni hal qilish bo‘yicha maslahatlar, tizimlarni loyihalash, nizolarni onlayn hal qilish va boshqa nizolarni muqobil hal qilish mavzulariga ixtisoslashgan yarim yillik jurnal. Jurnalning vazifasi qonun va jamiyatning turli sohalaridagi nizolarni hal qilishning muqobil yechimlariga oydinlik kiritadigan milliy, xorijiy va xalqaro sud amaliyotidagi ilmiy maqolalar, kitoblarga sharhlarni qo‘llab-quvvatlash va ularni yoritib borishdir.
Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi (TFM) (Tijorat va intellektual mulk huquqi jurnali) — tijorat huquqi va intellektual mulk huquqi sohasidagi huquqiy ilmiy tadqiqotlarni o‘z ichiga olgan jurnal.
Nashr tijorat huquqining kichik sohalari, shu jumladan, tijorat korxonalari huquqi, kompaniyalar huquqi, aylanma vositalar huquqi, transport huquqi, mualliflik huquqi to‘g‘risidagi qonun, tovar belgilari to‘g‘risidagi qonun va patent huquqi kabi intellektual mulk huquqlarini qamrab oladi. TFM huquqiy jihatdan ishonchli korxonalarni qo‘֥llab-quvvatlashga intiladi va Turkiyaning jahon savdosiga ta’sirini ta’minlashda kuchli huquqiy institutlarning ajralmas rolini tan oladi.
TFMning maqsadi raqobatbardosh va innovatsion huquq sohasidagi yetakchi jurnalga aylanib, jamoa a’zolarini ushbu ilmiy hamkorlikni ilmiy ishlari bilan boyitishga chaqirishdir.

Islambek Rustambekov and Said Gulyamov became members of the editorial board of two international prestigious journals indexed in Scopus
Islambek Rustambekov, Acting Rector of Tashkent State University of Law, Doctor of Law, Professor and Said Gulyamov, Head of the Department of Cyber Law of the University, Doctor of Law, Professor, for their contribution to the development of jurisprudence, scientific potential and experience, were accepted to the editorial boards of international prestigious legal journals "Revista Brasileira de Alternative Dispute Resolution" and "Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi".
The Brazilian Journal of Alternative Dispute Resolution (RBADR) is a semi-annual journal specializing in arbitration, mediation, dispute resolution, systems design, online dispute resolution, and other alternative dispute resolution topics. The mission of the journal is to support scientific articles and books in national, foreign, and international judicial practice, highlighting alternative ways of resolving conflicts in various areas of law and society.
Ticaret ve Fikri Mülkiyet Hukuku Dergisi (TFM) (Journal of Commercial Law and Intellectual Property Law) is a journal containing legal research in the field of commercial law and intellectual property law.
The publication covers sub-branches of commercial law, including business law, corporate law, transportation law, shipping law, copyright, trademark law, and intellectual property rights such as patent law. TFM is committed to supporting legally sound businesses and recognizes the essential role of strong legal institutions in ensuring Turkey's influence on world trade. The goal of TFM is to become the leading journal in the field of competition and innovation law and to invite members of the team to enrich this scientific collaboration with their scientific work.