“O‘zbek tili” darsligi chop etildi
Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari G.Gulyamova, D.Rasulmuxamedova va G.Xujanova tomonidan tayyorlangan darslik yangi o‘quv dasturi asosida ishlab chiqilgan hamda TDYU qoshidagi Akademik litseyning 2-bosqich rus guruhi o‘quvchilari uchun mo‘ljallangan.
Darslikda dastlab leksik minimum berilgan bo‘lib, bu o‘quvchilarning mavzu doirasidagi tushunchalarini yanada boyitishga xizmat qiladi.
Shuningdek, sintaksis, stilistika va punktuatsiya bo‘limlariga oid ma’lumotlar rus guruh o‘quvchilarining o‘zbek tili grammatikasiga oid bilimlarini yanada mustahkamlashga qaratilgan
Mualliflar jamoasi tomonidan darslikda berilgan davlat tilida ish yuritish hujjatlari haqidagi ma’lumot va topshiriqlar bo‘lajak yuristlar uchun juda muhimdir. Darslikda berilgan badiiy asarlar esa ularni o‘zbek adabiyoti bilan oshno qilishga, badiiy-estetik didlarini oshirishga, mustaqil fikrlashiga yordam beradi.
Darslik bilan TDYU Axborot-resurs markazida tanishish hamda uni sotib olish uchun universitetga murojaat qilish mumkin.

Издан учебник «O‘zbek tili» («Узбекский язык»)
Данный учебник разработан преподавателями Ташкентского государственного юридического университета Г.Гулямовой, Д.Расулмухамедовой и Г.Хужановой на основе новой учебной программы и предназначен для учащихся групп с русским языком обучения 2-го курса академического лицея при ТГЮУ.
В учебнике дан начальный лексический минимум, который служит еще большему обогащению понимания учащимися предмета.
Также информация, представленная в учебнике по разделам синтаксиса, стилистики и пунктуации, направлена на дальнейшее укрепление знаний учащихся русской группы по грамматике узбекского языка.
Кроме того, информация и задания по деловой документации на государственном языке, подготовленные авторским коллективом данного учебника, очень важны для будущих юристов. Представленные в учебнике узбекского языка художественные произведения позволят им не только познакомиться с узбекской литературой, но и обогатить художественно-эстетический вкус и научиться самостоятельно мыслить.
Ознакомиться с данным учебником можно в Информационно-ресурсном центре университета. Кроме того, учебник можно приобрести, обратившись в университет.