TDYU hamda Shimoli-g‘arbiy siyosat va huquq universiteti o‘rtasidagi memorandumning amal qilish muddati 5 yilga uzaytirildi
Toshkent davlat yuridik universiteti rektori v.v.b. Islambek Rustambekov Xitoy Xalq Respublikasining Shimoliy-g‘arbiy siyosat va huquq universiteti prezidenti Fan Ju Li hamda universitetning xalqaro ishlar bo‘yicha prorektori San Yuan Fen bilan uchrashdi.
Xitoy — Oʻzbekiston taʼlim forumi doirasida tashkil etilgan uchrashuvda ikki oliy taʼlim muassasasi oʻrtasida ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirish masalalari muhokama qilinib, Toshkent davlat yuridik universiteti hamda Shimoli-gʻarbiy siyosat va huquq universiteti oʻrtasidagi oʻzaro anglashuv memorandumining amal qilish muddatini 5 yilga uzaytirish boʻyicha shartnoma imzolandi.
Yangi hamkorlik shartnomasiga ko‘ra, kelgusida Oʻzbekistonda Xitoy huquqiy tadqiqotlar markazini tashkil etish, Shimoli-gʻarbiy siyosat va huquq universiteti mutaxassislarini TDYU ilmiy-tadqiqot va taʼlim jarayonlariga jalb etish, oʻquv jarayonini samarali boshqarish va TDYUda oʻqitishning innovatsion usullarini joriy etish uchun uslubiy yordam koʻrsatish rejalashtirilgan.

Срок действия меморандума между ТГЮУ и Северо-Западным университетом политики и права продлен на 5 лет
Врио ректора Ташкентского государственного юридического университета Исламбек Рустамбеков встретился с президентом Северо-западного университета политики и права Фан Дзю Ли и проректором по международным делам Сан Юан Фен.
На встрече, организованной в рамках китайско-узбекского образовательного форума, были обсуждены вопросы развития двустороннего сотрудничества между двумя высшими учебными заведениями, а также было подписано соглашение по продлению действия меморандума о взаимопонимании между Ташкентским государственным юридическим университетом и Северо-западным университетом политики и права на следующие 5 лет.
В данном обновленном соглашении о сотрудничестве предусмотрено создание Китайского центра правовых исследований в Узбекистане, привлечение специалистов Северо-западного университета политики и права в научно-исследовательский и образовательные процессы ТГЮУ, оказание методической поддержки для эффективного управления учебным процессом и внедрения инновационных методов обучения в ТГЮУ.