TDYUda “Yoshlar hayotida 5 muhim tashabbus” shiori ostida o‘tkazilayotgan Talabalar festivalining to‘rtinchi kuni yakunlandi
Festivalning navbatdagi kuni “Paxtakor” sport majmuasida o‘tkazilgan yugurish marafoni bilan boshlandi.
TDYU talabalari o‘rtasida jismoniy tarbiya va sportni keng targ‘ib qilish maqsadida tashkil etilgan marafonda yigitlar 4 kilometr, qizlar esa 2 kilometr masofaga yugurishdi.
Yakunda yigitlar o‘rtasida Ixtiyor Xojiqulov, qizlar o‘rtasida Maftuna Tosheva birinchilikni qo‘lga kiritdi.
Shuningdek kunning ikkinchi qismida Talabalar festivali doirasidagi yana bir loyiha “Quvnoqlar va Zukkolar” ko‘rik-tanlovi bo‘lib o‘tdi.
Ko‘tarinki kayfiyatda o‘tgan bellashuvda “Jinoiy odil sudlov” fakultetining “Noyob bolalar” jamoasi birinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, 2-o‘rin Ommaviy huquq fakultetining “Ommaviy” jamoasiga, 3-o‘rin “Xususiy huquq” fakultetining “Parvoz” jamoasiga nasib etdi.
Marafon va ko‘rik-tanlov g‘oliblari 27-sentabrda bo‘lib o‘tadigan festivalning yopilish marosimida taqdirlanadi.

The fourth day of the Student Festival under the motto "5 important initiatives in the life of youth".
The fourth day of the festival began with a marathon in the Pakhtakor Sports Complex.
In the marathon, organized to popularize physical culture and sports among students of TSUL, boys ran 4 kilometers and girls 2 km.
According to the results Ihtiyor Hodzhikulov took first place among boys and Maftuna Tosheva took first place among girls.
In the afternoon, there was another project for the student festival - The comedy club.
In the competition, the team "Noyob Bolalar" of the Faculty of Criminal Justice took first place, the team "Ommaviy" of the Faculty of Public Law - second place, the team "Parvoz" of the Faculty of Private Law - third place.
The winners of the marathon and competition will be awarded at the closing ceremony of the festival on September 27.