Toshkent davlat yuridik universiteti Ma’muriy va moliya huquqi kafedrasi mudiri Sardorbek Yusupov, Uzluksiz ta’lim boshqarmasi boshlig‘i Dilshod Avezov, Qabul jarayonlarini tashkil etish bo‘limi bosh mutaxassisi Sabina Bahodirova, Xalqaro hamkorlik boshqarmasi uslubchisi Muxriddin Xalikov hamda TDYU huzuridagi M.S.Vosiqova nomidagi akademik litsey direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari Abdurashid Pirnazarov Turkiyaning Bahcheshehir universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida delegatsiya a’zolari Bahcheshehir universiteti Huquq fakultet dekani, professor Kadir Emre Go‘kyayla va professor Feridun Yenesey bilan Bahchesehir universiteti hamda TDYU o‘rtasida hamkorlik aloqalarini o’rnatish hamda talabalar va akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi. Bundan tashqari, Baxcheshehir universiteting “3+1” hamkorlik dasturi bo‘yicha tajribasi yuzasidan o‘zaro fikr almashildi.
Tashrif davomida Baxcheshehir universitetning Huquq fakulteti professor-o‘qituvchilari va xodimlari uchun Toshkent davlat yuridik universitetining ta’lim tizimida amalga oshirayotgan islohotlari, xalqaro hamkorlik faoliyati hamda yutuqlari yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.

Делегация ТГЮУ посетила Университет Бахчешехир в Турции
Заведующий кафедрой административного и финансового права Ташкентского государственного юридического университета Сардорбек Юсупов, начальник управления непрерывного образования Дилшод Авезов, главный специалист отдела организации приема Сабина Баходирова, методист Управления по международному сотрудничеству Мухриддин Халиков заместитель директора академического лицея имени М.Восиковой при ТГЮУ по учебной работе Абдурашид Пирназаров посетили Университет Бахчешехир в Турции.
В ходе визита члены делегации встретились с деканом юридического факультета Университета Бахчешехир, профессором Кадиром Эмре Гукяйлой и профессор Феридуном Енесеем. Стороны обсудили вопросы установления сотрудничества между Университетом Бахчешехир и ТГЮУ, а также создания программ студенческого и академического обмена. Кроме того, состоялся обмен мнениями об опыте Университета Бахчешехир по реализации программы сотрудничества «3+1».
В ходе визита для профессоров и сотрудников юридического факультета Университета Бахчешехир проведена презентация о реформах, реализуемых в системе образования Ташкентского государственного юридического университета, деятельности и достижениях вуза в области международного сотрудничества.