Toshkent davlat yuridik universiteti Ma’muriy va moliya huquqi kafedrasi mudiri Sardorbek Yusupov, Uzluksiz ta’lim boshqarmasi boshlig‘i Dilshod Avezov, Qabul jarayonlarini tashkil etish bo‘limi bosh mutaxassisi Sabina Bahodirova, Xalqaro hamkorlik boshqarmasi uslubchisi Muxriddin Xalikov hamda TDYU huzuridagi M.S.Vosiqova nomidagi akademik litsey direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari Abdurashid Pirnazarov Turkiyaning Bahcheshehir universitetiga tashrif buyurdi.
Tashrif davomida delegatsiya a’zolari Bahcheshehir universiteti Huquq fakultet dekani, professor Kadir Emre Go‘kyayla va professor Feridun Yenesey bilan Bahchesehir universiteti hamda TDYU o‘rtasida hamkorlik aloqalarini o’rnatish hamda talabalar va akademik almashinuv dasturlarini yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi. Bundan tashqari, Baxcheshehir universiteting “3+1” hamkorlik dasturi bo‘yicha tajribasi yuzasidan o‘zaro fikr almashildi.
Tashrif davomida Baxcheshehir universitetning Huquq fakulteti professor-o‘qituvchilari va xodimlari uchun Toshkent davlat yuridik universitetining ta’lim tizimida amalga oshirayotgan islohotlari, xalqaro hamkorlik faoliyati hamda yutuqlari yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.

Delegation from TSUL Visited Bahçeşehir University in Turkiye
Sardorbek Yusupov, Head of the Department of Administrative and Financial Law at Tashkent State University of Law; Dilshod Avezov, Head of the Further Education Department; Sabina Bahodirova, Chief Specialist of the Admission Organization Department; Mukhriddin Khalikov, Methodologist of the International Cooperation Department, and Abdurashid Pirnazarov, Deputy Director for Academic Affairs of the Academic Lyceum at TSUL, visited Bahçeşehir University in Turkiye.
During the visit, the delegation members met with the Dean of the Faculty of Law at Bahçeşehir University, Professor Kadir Emre Gukyayla, and Professor Feridun Yenesei. They discussed establishing cooperation between Bahçeşehir University and TSUL, as well as creating student and academic exchange programs. Additionally, they exchanged views on Bahçeşehir University's experience in implementing the "3+1" cooperation program.
During the visit, a presentation was given to the professors and staff of the Faculty of Law at Bahçeşehir University about the reforms being implemented in the education system of Tashkent State University of Law, the university's activities, and achievements in the field of international cooperation.