Otaliqqa olingan maktablarda TDYU professor-o‘qituvchilari tomonidan masofaviy mahorat darslari tashkil etildi
Xababringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirining “Umumiy o‘rta ta’lim muassasalarida voyaga yetmaganlar va yoshlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini oshirish, ularni qonunga itoatkor, huquqbuzarlikka toqatsizlik ruhida tarbiyalash borasidagi ishlarni tashkillashtirish to‘g‘risida” buyrug‘i bilan otaliqqa olingan maktablar bilan ishlash bo‘yicha Toshkent davlat yuridik universitetining kafedralari ro‘yxati tasdiqlangan.
Shuningdek, 2024/2025 o‘quv yili ikkinchi yarmida otaliqqa olingan maktablar bilan ishlash samaradorligini oshirishga qaratilgan oyma-oy amalga oshiriladigan qo‘shimcha tadbirlar, shu jumladan Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari tomonidan maktab o‘qituvchilari uchun zamonaviy-pedagogika va o‘quvchilarni kasbga yo‘naltirish bo‘yicha mahorat darslarini tashkil etish belgilangan.
Belgilagan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent davlat yuridik universitetining biriktirilgan kafedralari tomonidan hududlardagi otaliqqa olingan maktablarda masofaviy mahorat darslari yuqori saviyada tashkil etildi va unda o‘quvchilar faol ishtirok etdi.

В школах взятых под шефство были организованы дистанционные мастер-классы профессорско-преподавательским составом ТГЮУ
Как вам известно, приказом Министра юстиции Республики Узбекистан «Об организации работы по повышению правосознания и правовой культуры несовершеннолетних и молодежи в средних образовательных учреждениях, воспитанию их в духе законопослушания и правопорядка, нетерпимости к преступности» утвержден перечень кафедр Ташкентского государственного юридического университета по работе со школами.
Также во второй половине 2024/2025 учебного года запланировано проведение дополнительных ежемесячных мероприятий, направленных на повышение эффективности работы с приемными школами, в том числе организация мастер-классов для учителей школ по современной педагогике и профессиональной ориентации студентов профессорско-преподавательским составом Ташкентского государственного юридического университета.
В целях обеспечения реализации поставленных задач прикрепленными кафедрами Ташкентского государственного юридического университета в школах регионов были организованы на высоком уровне дистанционные мастер-классы, в которых активное участие приняли студенты.