Otaliqqa olingan maktablarda TDYU professor-o‘qituvchilari tomonidan masofaviy mahorat darslari tashkil etildi
Xababringiz bor, O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirining “Umumiy o‘rta ta’lim muassasalarida voyaga yetmaganlar va yoshlarning huquqiy ongi va huquqiy madaniyatini oshirish, ularni qonunga itoatkor, huquqbuzarlikka toqatsizlik ruhida tarbiyalash borasidagi ishlarni tashkillashtirish to‘g‘risida” buyrug‘i bilan otaliqqa olingan maktablar bilan ishlash bo‘yicha Toshkent davlat yuridik universitetining kafedralari ro‘yxati tasdiqlangan.
Shuningdek, 2024/2025 o‘quv yili ikkinchi yarmida otaliqqa olingan maktablar bilan ishlash samaradorligini oshirishga qaratilgan oyma-oy amalga oshiriladigan qo‘shimcha tadbirlar, shu jumladan Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari tomonidan maktab o‘qituvchilari uchun zamonaviy-pedagogika va o‘quvchilarni kasbga yo‘naltirish bo‘yicha mahorat darslarini tashkil etish belgilangan.
Belgilagan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida Toshkent davlat yuridik universitetining biriktirilgan kafedralari tomonidan hududlardagi otaliqqa olingan maktablarda masofaviy mahorat darslari yuqori saviyada tashkil etildi va unda o‘quvchilar faol ishtirok etdi.

In accordance with the order of the Minister of Justice of the Republic of Uzbekistan on “Raising the Legal Awareness and Culture of Minors and Youth in General Secondary Education Institutions and Educating Them in a Law-Abiding Manner”, a list of TSUL departments responsible for working with sponsored schools has been approved.
As part of efforts to enhance collaboration with these schools, additional activities have been planned for the second half of the 2024/2025 academic year. These include master classes conducted by TSUL professors for schoolteachers on modern pedagogy and career guidance for students.
To implement these tasks, TSUL’s assigned departments successfully organized online master classes for sponsored schools across various regions. The sessions were conducted at a high level, with active participation from students.