Talabalarning milliy qonunchilikni takomillashtirish yuzasidan bildirgan takliflari muhokamasiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Davlat boshqaruvi kafedrasi tomonidan “Yosh qonun ijodkorlari” loyihasi doirasida tashkil etilgan davra suhbatida Parlament tadqiqotlari instituti ilmiy xodimlari, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etdi.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi huzuridagi Parlament tadqiqotlari institutida bo‘lib o‘tgan anjuman davomida talabalarning takliflari yuzasidan axborot-tahliliy ma’lumot tuzish, statistik va boshqa materiallar bilan ishlash va ularni qayta ishlash bilan bog‘liq masalalarda tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, talabalarning har bir taklifiga alohida to‘xtalib o‘tilib, qonun ijodkorligi jarayonini takomillashtirish, bu boradagi tajriba almashish sohasida amaliy hamkorlikni har tomonlama davom ettirish, bunday uchrashuvlarni muntazam o‘tkazib borishga kelishib olindi.
Yakunda faol va tashabbuskor talabalarga Parlament tadqiqotlari institutining tashakkurnomalari topshirildi.

A roundtable discussion was held to discuss students’ proposals for improving national legislation
The Department of Public Administration at Tashkent State University of Law, as part of the “Yosh qonun ijodkorlari” (“Young Lawmakers”) project, organized a roundtable discussion attended by research staff from the Institute of Parliamentary Studies, as well as TSUL faculty and students.
The event took place at the Institute of Parliamentary Studies under the Legislative Chamber of the Oliy Majlis. During the discussion, explanations were provided on the preparation of informational and analytical materials, working with statistical and other data, and processing them based on students’ proposals.
Each student's proposal was considered individually. Participants agreed to further expand practical cooperation to improve legislative activities and share experiences, as well as to hold such meetings regularly.
At the end of the event, active and initiative-taking students were awarded letters of appreciation from the Institute of Parliamentary Studies.