Talabalarning milliy qonunchilikni takomillashtirish yuzasidan bildirgan takliflari muhokamasiga bag‘ishlangan davra suhbati o‘tkazildi
Toshkent davlat yuridik universiteti Davlat boshqaruvi kafedrasi tomonidan “Yosh qonun ijodkorlari” loyihasi doirasida tashkil etilgan davra suhbatida Parlament tadqiqotlari instituti ilmiy xodimlari, Toshkent davlat yuridik universiteti professor-o‘qituvchilari va talabalari ishtirok etdi.
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi huzuridagi Parlament tadqiqotlari institutida bo‘lib o‘tgan anjuman davomida talabalarning takliflari yuzasidan axborot-tahliliy ma’lumot tuzish, statistik va boshqa materiallar bilan ishlash va ularni qayta ishlash bilan bog‘liq masalalarda tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, talabalarning har bir taklifiga alohida to‘xtalib o‘tilib, qonun ijodkorligi jarayonini takomillashtirish, bu boradagi tajriba almashish sohasida amaliy hamkorlikni har tomonlama davom ettirish, bunday uchrashuvlarni muntazam o‘tkazib borishga kelishib olindi.
Yakunda faol va tashabbuskor talabalarga Parlament tadqiqotlari institutining tashakkurnomalari topshirildi.

Проведен круглый стол, посвящённый обсуждению предложений студентов по совершенствованию национального законодательства
Кафедра государственного управления Ташкентского государственного юридического университета в рамках проекта «Yosh qonun ijodkorlari» организовала круглый стол, в котором приняли участие научные сотрудники Института парламентских исследований, преподаватели и студенты ТГЮУ.
Мероприятие прошло в Институте парламентских исследований при Законодательной палате Олий Мажлиса. В ходе дискуссии были даны разъяснения по вопросам подготовки информационно-аналитических материалов, работы со статистическими и иными данными, а также их обработки на основе предложений студентов.
Каждое предложение студентов было рассмотрено индивидуально, участники договорились о дальнейшем расширении практического сотрудничества по улучшению законодательной деятельности и обмену опытом, а также о регулярном проведении подобных встреч.
В завершение активным и инициативным студентам были вручены благодарственные письма Института парламентских исследований.