Toshkent davlat yuridik universiteti qoshidagi akademik litseyning bitiruvchilarini Toshkent davlat yuridik universitetiga yakka tartibda suhbat o‘tkazish orqali o‘qishga qabul qilish tartibi to‘g‘risidagi nizom (ro‘yxat raqami 3308, 2021-yil 9-iyun)ning 4-bandiga muvofiq abituriyentlar uchun suhbat:
akademik litsey dasturlari doirasida huquqiy fanlar bo‘yicha bilim saviyasi va o‘zlashtirish darajasini;
yuridik kasbni tanlashda motivatsiyasini (huquqshunos kasbining mohiyati va ijtimoiy ahamiyatini tushunish, unga doimiy qiziqish ko‘rsatish);
nutq madaniyatining shakllangani, o‘z fikrini ravon ifoda etish va tanqidiy fikrlash salohiyatiga ega ekanini;
umumiy dunyoqarashining shakllangani, o‘z ustida ishlash va ijodkorlik qobiliyatini aniqlash bo‘yicha o‘tkaziladi.

Каков порядок проведения собеседования для поступления в бакалавриат ТГЮУ выпускников академического лицея при ТГЮУ, имеющих рекомендации?
В соответствии с пунктом 4 Положения о порядке приема выпускников академических лицеев при Ташкентском государственном юридическом университете в Ташкентский государственный юридический университет путем проведения индивидуального собеседования (регистрационный номер 3308, 9 июня 2021 года) собеседование для абитуриентов проводится для определения:
уровня знаний и владения юридическими предметами в рамках программ академического лицея;
мотивации в выборе профессии юриста (понимание сущности и социальной значимости профессии, постоянный интерес к ней);
сформированности культуры речи, умения свободно выражаться и критически мыслить;
сформированности общего мировоззрения, навыков работы над собой и творческого потенциала.
С вопросами для собеседования можно ознакомиться по следующей ссылке: https://tsul.uz/uz/general-page/dastur