“Ma’muriy va moliya huquqi” jamoasi — “Universitet kubogi” sohibi
Toshkent davlat yuridik universitetida mini-futbol bo‘yicha o‘tkazilgan “Universitet kubogi” musobaqasi yakunlandi.
Toshkent davlat yuridik universiteti va uning tizimidagi ta’lim muassasalarida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish, professor-o‘qituvchilar va xodimlar o‘rtasida sportni ommalashtirish, ularning sport bilan shug‘ullanishi uchun imkoniyat yaratish va sportga bo‘lgan qiziqishini oshirish maqsadida o‘tkazilgan musobaqada TDYU, TDYU Ixtisoslashtirilgan filiali va TDYU qoshidagi akademik litseydan jami 16 ta jamoa ishtirok etdi.
Turnirning finalida “Universitet kubogi” g‘olibligi uchun O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor jamoasi va “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi jamoasi bellashdi.
Qizg‘in va murosasiz bahsning asosiy vaqtida 3:3 hisobi qayd etilib, uchrashuv taqdirini penaltilar seriyasi hal qildi. Unda “Ma’muriy va moliya huquqi” kafedrasi jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozonib, ilk marotaba o‘tkazilgan “Universitet kubogi” musobaqasining 1-o‘rin sohibi bo‘ldi.
Shu tariqa, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektor jamoasi 2-o‘rinni egallagan bo‘lsa, 3-o‘rin “Ilmiy boshqarma” jamoasiga nasib etdi.

Команда административного и финансового права – обладатель Кубка университета
Завершились соревнования на Кубок университета по мини-футболу, проведенные в Ташкентском государственном юридическом университете.
В соревнованиях, организованных в целях пропаганды здорового образа жизни в Ташкентском государственном юридическом университете и образовательных учреждениях системы, популяризации спорта среди преподавателей и сотрудников, создания условий для занятий спортом и повышения интереса сотрудников к спорту, приняли участие 16 команд от ТГЮУ, Специализированного филиала ТГЮУ и академического лицея при ТГЮУ.
В финале турнира за победу в Кубке университета боролись команда проректора по учебной работе и команда кафедры административного и финансового права.
В основном периоде бескомпромиссного соревнования был зафиксирован результат 3:3, а судьбу матча решила серия пенальти. Команда кафедры административного и финансового права одержала победу со счетом 2:0 и впервые заняла первое место в Кубке университета.
Таким образом, команда проректора по учебной работе заняла 2-е место, а команда Научного управления – 3-е место.