TDYU bayrogʻi dengiz sathidan 3099 metr balandlikda koʻtarildi
Yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ichki va ekologik turizmni rivojlantirish maqsadida Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi Aukashka (Ov cho‘qqisi) tog‘iga ko‘tarildi.
Dengiz sathidan 3099 metr balandlikda bo'lgan togʻlar Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanida joylashgan. Yo'nalish Chorvoq suv ombori va Chimyon tog' yon bag'rlari yaqinidagi xushmanzara joylardan o'tadi. Cho'qqigacha bo'lgan yo'l har ikki tomonlama 22,8 km bo'lib, unga ko'tarilish va tushish 2 km masofani tashkil qiladi.
Sizning e'tiboringizga O'zbekistonning betakror go'zalligi aks etgan bir nechta fotosuratlarni taqdim etamiz va barchangizni ichki turizmning imkoniyatlardan faol foydalanishga chorlaymiz.

The flag of TSUL was raised at an altitude of 3099 meters above sea level
In order to promote a healthy lifestyle among young people and develop domestic and ecological tourism, the team of Tashkent State University of Law climbed the Aukashka (Hunting Peak) mountain.
The mountain is 3099 meters above sea level and is located in Bostanlyk district of Tashkent region. The route passes through the incredibly picturesque surroundings of Charvak reservoir and Chimgan tract. The way to the summit makes up 22.8 km on both sides and requires climbing and descending 2 km.
We present you with a few pictures of the unforgettable beauty of Uzbekistan and encourage everyone to participate in domestic tourism.