TDYU bayrogʻi dengiz sathidan 3099 metr balandlikda koʻtarildi
Yoshlar o‘rtasida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib qilish, ichki va ekologik turizmni rivojlantirish maqsadida Toshkent davlat yuridik universiteti jamoasi Aukashka (Ov cho‘qqisi) tog‘iga ko‘tarildi.
Dengiz sathidan 3099 metr balandlikda bo'lgan togʻlar Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanida joylashgan. Yo'nalish Chorvoq suv ombori va Chimyon tog' yon bag'rlari yaqinidagi xushmanzara joylardan o'tadi. Cho'qqigacha bo'lgan yo'l har ikki tomonlama 22,8 km bo'lib, unga ko'tarilish va tushish 2 km masofani tashkil qiladi.
Sizning e'tiboringizga O'zbekistonning betakror go'zalligi aks etgan bir nechta fotosuratlarni taqdim etamiz va barchangizni ichki turizmning imkoniyatlardan faol foydalanishga chorlaymiz.

Флаг ТГЮУ поднят на высоте 3099 метров над уровнем моря
В целях пропаганды здорового образа жизни среди молодежи, а также развития внутреннего и экологического туризма команда Ташкентского государственного юридического университета совершила восхождение на гору Аукашка (Пик Охотничий).
Гора высотой 3099 метров над уровнем моря расположена в Бостанлыкском районе Ташкентской области. Маршрут проходит по невероятно живописным местам в окрестностях Чарвакского водохранилища и урочища Чимган. Путь к вершине составляет 22,8 км в обе стороны и требует набора и сброса высоты в 2 километра.
Представляем вашему вниманию несколько фото с незабываемой красотой Узбекистана и призываем всех участвовать во внутреннем туризме.